ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Stwierdzili rażące zaniedbania i wezwali służby weterynaryjne

› zwielkopolski24› Wielkopolska 18 dni temu    8.01.2020
Redakcja
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. WITD Poznań

Wielkopolska. Brudna, niewymyta przyczepa z dużą ilością odchodów zwierzęcych, to bomba biologiczna w czasie zbierającej duże żniwo choroby świń ASF. Inspektorzy transportu drogowego skontrolowali podejrzany pojazd. 

 

 

 

 

Kontrole przeprowadzane były 3 stycznia w Gostyniu na punkcie kontrolnym przy drodze wojewódzkiej numer 434. Tego dnia sprawdzane były warunki, w jakich odbywał się transport zwierząt, a w szczególności świń. Inspektorzy transportu drogowego z oddziału w Lesznie w pustym pojeździe, który rozładował 483 sztuki prosiaków na miejscowej fermie, stwierdzili rażące zaniedbanie.

 

- Pojazd był brudny, nieumyty, z dużą ilością odchodów na pokładzie, które tworzyły płynną breję – mówią inspektorzy.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Nurek głębinowy zginął podczas eksploracji we Francji [KLIKNIJ]

 

Powiadomili służby weterynaryjne i zakazali załadunku zwierząt. Pojazd skierowano do umycia i wymaganej dezynfekcji, a wobec przewoźnika wszczęte zostało postępowania administracyjne.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Możliwość komentowania została wyłączona.
  ~ marko
  17 dni temu ocena: 100%  4
  A co ma wspólnego Burmistrz Rawicza z zasranym samochodem w Gostyniu
  ~ Do marko
  17 dni temu 3
  Marko, co ty Qźwa czytać nie potrafisz? To że dzięki Kubikowi mogło takich po Rawiczu jeździć kilkaset dziennie, i robić smród w całym mieście
  ~ Miś Rawicki
  18 dni temu ocena: 50%  2
  Zapamiętajcie !!! takich samochodów na terenie Rawicza mogło być dziesiątki, a nawet setki dziennie. Wszystko dzięki burmistrzowi Kubikowi i jego radnym z Bezpartyjnego Silnego Regionu. Świński BZYNES
  ~ Tego nie można im zapomnieć
  18 dni temu ocena: 50%  1
  Dodać należy że burmistrz i jego radni bardziej reprezentowali przedstawicieli ŚWIŃSKIEJ FIRMY niż swoich mieszkańców i wyborców. Nie martwili się losem mieszkańców okolicy w której ta ubojnia miała stanąć. Panie radne martwiły się relaksem świń po transporcie a przed zagazowaniem.