ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Sufit odpada, ściany pękają. Winnych brak

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    31.05.2017
Redakcja
komentarzy 39 ocen 18 / 100%
A A A
 fot. archiwum

Mimo że od oficjalnego odbioru po remoncie rawickiego ratusza minęło już pół roku nadal nie można korzystać z kilku pomieszczeń. Z sufitu odpada tynk, a ściany pękają. Trwa spór o odpowiedzialność za usterki pomiędzy gminą Rawicz, a firmą Elektromar z Lubonia.

 

Dlaczego doszło do uszkodzeń? Hipotez było kilka: nieodpowiednia jakość użytych materiałów, wysoka temperatura w trakcie osuszania pomieszczeń czy niedociągnięcia ze strony wykonawcy. Ostatecznie o odpowiedź poproszono Pracownię Projektową Przemysława Szymanowskiego z Kościana, która za 3 tys. zł dokonała analizy.

Według tej opinii, przyczyną odspojenia i popękania warstwy gładzi gipsowej było niestaranne zmycie podłoża przed rozpoczęciem prac malarskich - mówi Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza.

Marcin Korbik z firmy Elektromar nie chciał komentować sprawy.

Nie wiadomo kto i kiedy wykona prace naprawcze. - Gmina poszukuje wykonawcy, który podjąłby się tych prac. Aktualnie jest okres wzmożonych prac budowlanych, a wykonawca musi posiadać uprawienia i doświadczenie w remontach prac na obiektach zabytkowych - zaznacza Mateusz Domagała.

Na parterze, oprócz pomieszczeń „za kratą”, niezagospodarowane są również te, w których miała być restauracja. Po fiasku negocjacji ze spółką Ingenia w sprawie ich wydzierżawienia, kolejne ogłoszenie o zaproszeniu do rozmów zainteresowanych firm miało ukazać się z początkiem kwietnia. Do tej pory żadna informacja nie pojawiła się na stronie internetowej gminy.

Ogłoszenie, jak przekazał portalowi Mateusz Domagała, nie zostało opublikowane, bo w pomieszczeniach przeznaczonych pod gastronomię przechowywane są eksponaty muzealne, które... powinny znajdować się w części "za kratą". Nie mogą tam trafić, bo tamte sale czekają na wykonanie poprawek po ubiegłorocznym remoncie. To oznacza, że na parterze ogólnodostępny jest jedynie hol.

+ 18 głosów: 18 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.