ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Szedł sam wzdłuż drogi... Bali się, że go ktoś potrąci

› zwielkopolski24› Wielkopolska 11 miesięcy temu    10.04.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KMP w Kaliszu

Wielkopolska. Komenda Miejska Policji w Kaliszu. Policjanci uratowali nietypowego "pieszego". Niecodzienna akcja kaliskich funkcjonariuszy.

 

 

Na nietypowego "pieszego" trafili w ostatnich dniach funkcjonariusze policji w Kaliszu. Na jednej z ulic mundurowi zauważyli idącego jezdnią żółwia. Zwierzę stwarzało zagrożenie dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu.

 

CZYTAJ TAKŻE: Radiowóz utknął z rogatką na dachu - "jest nam wstyd" [KLIKNIJ]

 

Policjanci schwytali żółwia i postanowili rozpytać okolicznych mieszkańców, czy wiedzą do kogo może należeć mały uciekinier. Okazało się, że nie była to pierwsza ucieczka gada z domu. Właściciel został szybko ustalony, jednak mężczyzny w tym czasie nie było w mieszkaniu, więc małego zwierzaka pod tymczasową opiekę wzięła sąsiadka.

 

- Naturalnym odruchem osoby, która w ostatniej chwili zauważy na jezdni przeszkodę, jest próba ominięcia jej. Często okazuje się jednak, że rozwiązanie, które podpowiada instynkt, nie jest bezpieczne dla kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu. Część zdarzeń drogowych, to efekt utraty panowania nad pojazdem, także w trakcie manewru omijania zwierzęcia znajdującego się na jezdni. Gwałtowne hamowanie połączone z szybkim manewrem kierownicą, może zakończyć się zderzeniem z pojazdem jadącym z przeciwnego kierunku, wjechaniem do rowu, dachowaniem lub rozbiciem auta na przydrożnym drzewie. Skutki takich wypadków mogą być tragiczne - ostrzegają kaliscy policjanci.

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ swój żółw
11 miesięcy temu 3
Błyskawiczna reakcja policjantów.A ten żółw nie miał czasem przy sobie 1 grama marychy?Sukces byłby większy a i nagrody by się posypały.
~ Właściciel
11 miesięcy temu ocena: 100%  2
To był moment jak mi uciekł!
~ rawi
11 miesięcy temu 1
żółw z f1 doparowy kubicy