R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Szef ustali ci datę urlopu? Zmiany w przepisach. Co wy na to? [SONDA]

› zwielkopolski24 10 miesięcy temu    7.12.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. fotolia.pl

W 2018 prawo pracy w Polsce może się zmienić. Nowe przepisy pozwolą pracodawcy zmusić pracownika do wzięcia urlopu.Jedną ze zmian, która ma zostać wprowadzona, jest wykorzystanie urlopu każdorazowo w ciągu roku. Oznacza to, że pracodawca będzie mógł nas zmusić do wzięcia wolnego nawet w konkretnym terminie. Oczywiście szef będzie miał obowiązek najpierw porozumieć się z podwładnymi. Jednak w przypadku, gdy się to nie uda, to on wybierze nam datę urlopu.

R E K L A M A

 

O terminie przełożony poinformuje nas na dwa miesiące wcześniej. Intencje są teoretycznie dobre - zmusić pracodawców do uwzględnienia potrzeby wypoczynku pracowników. Prócz tego nie będzie można w czasie urlopu podejmować żadnych prac zarobkowych. To czas jedynie na wypoczynek.Zmiana dotyczyć ma również urlopu na żądanie. Obecnie pracownikowi na umowie o pracę przysługują 4 płatne dni tego typu wolnego. Po wejściu w życie nowego kodeksu pracy nie otrzymalibyśmy już za nie wynagrodzenia. Ta zmiana na pewno nie zachwyci zwłaszcza rodziców, którzy stracą, jeśli ich dziecko nagle się rozchoruje oraz tych, którzy dość luźno podchodzą do tzw. "kacowego". 

 

Co sądzicie o proponowanych zmianach?

Czy zmiany w przepisach o urlopach to dobry pomysł?

ankieta dodana 07.12.2017, ilość wszystkich głosów: 312
Tak
33%
Nie
33%
Nie wiem
33%
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A