ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

To pudełko może uratować życie. Każdy powinien je mieć

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    18.08.2019
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Punkt Wsparcia Seniora

Wielkopolska. Jest małe i niepozorne, ale ma wielką moc. Warto mieć je w swojej lodówce. Dlaczego?

 Kiedy senior jest nieprzytomny i nie można uzyskać od niego żadnych informacji, akcja zespołów ratunkowych może się opóźnić albo nawet stanowić niebezpieczeństwo dla ratowanego. Zwłaszcza, jeśli osoba mieszka samotnie albo akurat jest sama w domu. „Pudełko życia ” ma ułatwić zespołom ratowniczym niesienie pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

Pomoc w lodówce
Pudełko trzeba umieścić w lodówce wraz z wypełnionym formularzem z informacjami: na co pacjent jest uczulony, jakie leki przyjmuje, jakie przebył operacje, na co choruje, gdzie trzyma dokumentację medyczną. To może skrócić cenny czas udzielenia pomocy medycznej czy podania właściwego leku.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Tragedia w Skorzęcinie. Utonął 18-latek [KLIKNIJ]Oprócz tego, w karcie należy wpisać: imię i nazwisko, numery kontaktowe do osób, które powinny zostać poinformowane o ewentualnym pobycie w szpitalu. Opcjonalnie można wskazać osobę, która ma się zaopiekować zwierzętami albo co zrobić z kluczami od mieszkania. Do pudełka można włożyć dawkę leku, który może uratować życie. Bardzo ważne, by informacje na karcie były aktualne. Można ją wypełnić z pomocą osoby bliskiej, lekarza rodzinnego czy pracownika socjalnego. Część medyczną, dotyczącą przebytych chorób, operacji i zażywanych leków powinien wypełnić lekarz.

Gdzie po pudełko?

 


Takie „Pudełko życia” jest dostępne wvpowiecie rawickim. Można po nie iść w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Lokalnym Centrum Wolontariatu, Punkcie Wsparcia Seniora lub u profilaktyka Komendy Powiatowej Policji. Jest bezpłatne i - co ważne - nikt nie może roznosić ani sprzedawać pudełek po domach.

Oprócz plastikowego oznakowanego pudełka, które zawiera kartę informacyjną do wypełnienia, można otrzymać też naklejkę na lodówkę, która wskaże, że senior korzysta z takiego rozwiązania.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jarocinianka
miesiąc temu ocena: 100%  2
A czy tylko ye pudełka są w Rawiczu czy w innych miastach też
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ spostrzegawczy
miesiąc temu 1
Niezły pomysł. Pudełko powinno być powszechnie dostępne wszędzie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji