R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Tylko on ma tę chorobę w Polsce. Potrzebuje Twojej pomocy

› Aktualności ponad rok temu    14.11.2017
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. facebook

Bogusz urodził się 15 lipca 2015 roku. 10 punktów w skali Apgar. Rozwijał się fantastycznie. Cudowny, zawsze uśmiechnięty bobas. Gdy zaczął chodzić wszędzie go było pełno. Mały urwis z burzą ognistych włosów – można przeczytać na jego profilu facebookowym...

Chłopiec dziś jest obecnie jedynym chorym człowiekiem na tę chorobę w Polsce. W ciągu ostatnich 30 lat w naszym kraju stwierdzono zaledwie kilka przypadków choroby Battena typu 1. W organizmie chorego brakuje enzymu, który zapobiega odkładaniu się ceroidolipofuscyzyny. Przez to już dziś chłopiec ma zanik nerwów wzrokowych, kiepsko słyszy, nie chodzi, nie mówi i nie reaguje na otoczenie.

- Jest to szkodliwy produkt metaboliczny ulegający spichrzaniu głównie w układzie nerwowym – komórkach nerwowych (neurony). Nagromadzenie się metabolitów w komórkach nerwowych mózgu wywiera ucisk na struktury mózgu, co z kolei może sprzyjać ich uszkodzeniu - wyjaśnia Fundacja Olandia, której podopiecznym jest chłopiec. 

Okazuje się, że w Polsce nie prowadzi się leczenia tej choroby. Rodziców skierowano do hospicjum dla dzieci, gdzie ich syn ma po prostu odejść. Nie poddali się jednak, zaczęli szukać alternatywy. I znaleźli ją - w Chinach. To eksperymentalna opcja leczenia komórkami macierzystymi. Żeby jednak leczenie się odbyło, konieczne jest uzbieranie 200 tysięcy złotych do połowy grudnia. Wpłaty można dokonywać na konto: BZ WBK 42 1090 1388 0000 0001 3450 0924 z dopiskiem POMOC DLA BOGUSZA. Więcej informacji TUTAJ. https://www.facebook.com/BoguszF

(źrodło e-poznan.pl, https://www.facebook.com/BoguszF)

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A