ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Ukraiński TIR jechał po wielkopolskiej autostradzie. Stanowił prawdziwe zagrożenie

› zwielkopolski24 ponad rok temu    20.10.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. WITD

- Śmiało można powiedzieć, że dzięki niej uniknięto poważniejszego wypadku - podsumowuje kontrolę ukraińskiego tira rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.

 

Funkcjonariusze WITD zatrzymali kilka dni temu 40-tonową ciężarówkę na autostradzie A2 przy Punkcie Poboru Opłat Nowy Tomyśl. Choć pojazd na pierwszy rzut oka wygląda na sprawny, to wystarczyło zajrzeć w koła naczepy, by się przekonać, że tylko cud uchronił kierowcę i innych użytkowników ruchu od poważnego wypadku.

 

Na zdjęciach zrobionych przez inspektorów widać spękane tracze hamulcowe zestawu. Problem dostrzeże nawet laik, co dopiero kierowca, który odpowiada za stan techniczny pojazdu.

 

 - Pęknięcie było tak duże, że podczas awaryjnego hamowania mogło dojść do zablokowania kół. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy oraz nie dopuścili jej do dalszej jazdy. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł - wyjaśnia WITD.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    Możliwość komentowania została wyłączona.