ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Urodził się w 25 tygodniu ciąży i ważył 700 gramów. Chłopiec przeszedł operację

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    15.10.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Ostrów Wielkopolski. Uratowano ważącego 700 gramów wcześniaka. Lekarze nie dawali gwarancji, że przeżyje.

 

 

Ważący zaledwie 700 gramów chłopczyk urodził się w 25 tygodniu ciąży. Wcześniak miał problemy z jelitami i przeszedł poważną operacją. To jednak nie koniec, ponieważ na chłopca czekają kolejne zabiegi.

 

– To był przypadek bardzo trudny z uwagi na to, że schorzenie, które to dziecko dotknęło czyli obumierające zapalenie jelita było bardzo rozległe. Tutaj mieliśmy naprawdę duże wątpliwości jak temu pacjentowi pomóc, bo ten pacjent ginął. To dziecko miało 700 gramów. Ta walka trwała około dwóch tygodni i stan dziecka ustabilizowano – mówi szef chirurgii dziecięcej Witold Miaśkiewicz.

 

Chłopczyk przebywa na oddziale intensywnej terapii noworodkowej w ostrowskim szpitalu. Stan dziecka jest stabilny, a jego waga wynosi aktualnie 1,5 kg. Lekarze przygotowują się do kolejnej operacji.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.