R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Urząd kupił laptopy uczniom, którzy stracili sprzęt po zawaleniu sufitu w szkole

› Aktualności 10 miesięcy temu    7.12.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. poznan.pl

Czterej uczniowie Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu, którzy stracili swoje laptopy w wyniku zawalenia się sufitu w jednej z klas otrzymali nowe komputery ufundowane przez Urząd Miejski.

O wypadku informowaliśmy TUTAJ - W szkole w Poznaniu zawalił się sufit

W chwili wypadku uczniowie klasy III e, informatycznej, znajdowali się w pracowni komputerowej. Część z nich na prośbę nauczyciela przyniosła tego dnia ze sobą własne laptopy - mieli przygotowywać stronę internetową. Zanim jednak zdążyli to zrobić, w sali zarwała się część sufitu, a spadające cegły uszkodziły komputery czterech uczniów. Miasto Poznań postanowiło zrekompensować uczniom straty.

- Wiem, że dla was to bardzo ważne narzędzie służące do nauki i pracy - mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, wręczając laptopy uczniom. - Dla informatyka dzień bez komputera jest dniem straconym, dlatego chcieliśmy przekazać Wam nowy sprzęt jak najszybciej. Wierzę, że się sprawdzi i będziecie z niego korzystać.

- To naprawdę fajny gest - ocenia Mikołaj Koszczyc, jeden z uczniów. - Laptopy, na których pracowaliśmy w klasie, nie działają, nie wiadomo, czy da się je jeszcze odratować. Bez nich nie mamy na czym pracować, więc dziękujemy.

- Okoliczności oberwania sufitu zostaną dokładnie zbadane, a miasto pomoże szkole w naprawie dachu i remoncie sali. Pozostałe sale dydaktyczne nie ucierpiały, a budynek jest bezpieczny – mówi Alicja Wesołowska z biura prasowego urzędu.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A