R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Urządzenie do badania trzeźwości w ścianie komendy. Tak powinno być wszędzie

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    2.05.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały KMP w Lesznie

Wielkopolska. Statystyki dotyczące pijanych kierowców wciąż są zatrważające. Gros z nich zatrzymano na tzw. kacu. Czy gdyby przed rozpoczęciem jazdy mogli zbadać swój stan trzeźwości nie wsiedli by za kierownicę? Niewykluczone.

R E K L A M A

W tym zakresie może pomóc urządzenie, które zamontowano w leszczyńskiej komendzie policji. Jak informują mundurowi, dzięki temu można samodzielnie, całodobowo, nieodpłatnie zbadać swój stan trzeźwości. Bezpośrednio przy wejściu do budynku komendy pojawił się samoobsługowy alkomat. Urządzenie zostało zakupione przez Urząd Miasta Leszna ze środków pochodzących z opłat uiszczanych przy wydawaniu zezwoleń na handel alkoholem.

Wydaje się, że w podobne rozwiązania powinny pojawić się we wszystkich miastach powiatowych.

- Od końca kwietnia w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie przy ul. ks. T. Korcza 3 znajduje się samoobsługowe urządzenie przy pomocy, którego można wykonać badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Stacjonarny alkomat został zamontowany w miejscu ogólnodostępnym, bezpośrednio przy drzwiach wejściowych do komendy – informuje Monika Żymełka z KMP w Lesznie.

- Jego obsługa jest bardzo prosta. Nad alkomatem znajduje się krótka instrukcja obsługi. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, włożyć w otwór pomiarowy, nacisnąć guzik uruchamiający urządzenie i wykonać badanie zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie urządzenia. Alkomat wskazuje precyzyjny wynik badania podawany w promilach oraz dodatkowo wyświetla się w trzech kolorach stan trzeźwości, po użyciu alkoholu oraz nietrzeźwości.

Z alkomatu można korzystać całodobowo, nieodpłatnie, samodzielnie, bez angażowania policjantów w dokonywanie sprawdzeń. Ważne jest, aby 15 minut przed korzystaniem z urządzenia nie spożywać posiłków, napojów i nie palić tytoniu.

Urządzenie zakupiono przez Urząd Miasta Leszna ze środków pochodzących z opłat uiszczanych przy wydawaniu zezwoleń na handel alkoholem.

Czy promilery powinny być dostępne przy każdej komendzie policji?

ankieta dodana 02.05.2018, ilość wszystkich głosów: 194
Zdecydowanie tak
98%
Zdecydowanie nie
2%
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jacekpl
9 miesięcy temu 5
dodatkowo powinny być budki dla sygnalisty https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 007
9 miesięcy temu ocena: 100%  4
Po co tak daleko iść wystarczy wejść do ŻABKI na Rynku w Jarocinie tylko trzeba mieć 2 zł
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ majster
9 miesięcy temu ocena: 40%  3
Większość PJA śmiga po pijaku. Skąd się biorą ameby z dwoma promilami, albo sebki w swoich audicach za najniższą i 500+ skasowani na drzewach? Większość z Jarocinka niestety, a najczęściej wypadki powodują w sąsiednich powiatach. Ktoś kiedyś wspomniał, że PJA to tylko k....y i złodzieje. 100% racji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ realista
9 miesięcy temu ocena: 78%  2
Taaa, szczególnie w Jarocinie, gdzie komenda jest na wypizdziajewo wyniesiona. Samo przejście w to miejsce spowoduje wytrzeźwienie... A swoją drogą, po jaka cholerę wydawać pieniądze i montować urządzenie w miejscu, gdzie za ścianą, na dyżurce jest kolejne, profesjonalne i darmowe? Znów jakiś Janusz umysłowy wpadł na genialny pomysł montażu, tak jak stawia się fotoradary w szczerym polu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomek
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Zgadzam się. W Jarocinie takie urządzenie powinno być gdzieś w centrum, a nie na komendzie - tam i tak jest urządzenie profesjonalne. Niestety nie przychodzi mi do głowy żadne miejsce w którym tego typu sprzęt nie zostałby zdewastowany. Urząd odpada - w weekendy zamknięty. Pozostawienie tego bez opieki na rynku - też nie wchodzi w grę. Jedynie chyba hol w szpitalu - tam zawsze ktoś jest...
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A