R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Uszkodzony dom, zerwana droga, 130 interwencji strażaków. Wojewoda o nawałnicy

7 miesięcy temu    5.06.2018
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Fanpage OSP Kórnik

Uszkodzony dom, zerwana droga, 130 interwencji strażaków. Wojewoda o nawałnicy

Wielkopolska. Grad i deszcze nawalne nawiedziły w miniony weekend nasz region. W związku z frontem burzowym wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zorganizował wideokonferencję, w której udział wzięli przedstawiciele poszkodowanych samorządów – informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki Poznaniu.

 

R E K L A M A

W miniony weekend straż pożarna podejmowała głównie interwencje związane z wypompowywaniem wody oraz usuwaniem połamanych konarów drzew. W sobotę odnotowano łącznie ok. 130 interwencji strażaków oraz ok. 500 odbiorców pozbawionych prądu [ZOBACZ ZDJĘCIA]

 

W niedzielę w godzinach porannych wszystkie awarie zasilania zostały usunięte. Tego samego dnia odnotowano również mniejszą liczbę interwencji straży pożarnej. Było ich 52. Do poważniejszych zdarzeń należy zaliczyć wyłączenie z ruchu drogi powiatowej Biernatki – Zaniemyśl. Gwałtowane ulewy doprowadziły do poważnego uszkodzenia jej nawierzchni. Z kolei w Solcu (pow. średzki) doszło do uszkodzenia budynku mieszkalnego. W niedzielę w Kole intensywne opady spowodowały niewielkie zalanie Izby Przyjęć. Na czas usuwania skutków zdarzenia pacjentów przekierowywano na SOR w Koninie. Obecnie kolska Izba Przyjęć działa bez zakłóceń.

 

- Podczas dzisiejszej wideokonferencji rozmawiałem z poszkodowanymi samorządami. Największe problemy dotyczą zalanych posesji oraz pojedynczych braków prądu. W Biernatkach została zalana droga, powodując uszkodzenie nawierzchni. Poszkodowane zostały również uprawy warzyw i owoców. Samorządy, że w ramach naszych możliwości, mogą liczyć na wsparcie ze strony urzędu. Podczas wideokonferencji większość z nich deklarowała, że są w stanie samodzielnie poradzić sobie ze szkodami – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann - Teraz szacowaniem strat zajmują się lokalne zespoły komisji, które ocenią zakres i wysokości szkód w rolnictwie – dodaje wojewoda.

 

Największe szkody w uprawach spowodowane deszczem nawalnym oraz gradem wystąpiły na terenie gmin Kórnik (miejscowości Biernatki, Błażejewo, Bnin), Zaniemyśl (m. Bożydar, Jaszkowo) oraz Środa Wielkopolska (m. Trzebisławki). Poszkodowane zostały głównie uprawy warzyw i owoców, m.in. truskawek. Szacowaniem strat zajmują się lokalne zespoły Komisji do szacowania zakresu i wysokości szkód w rolnictwie.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A