ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Uwaga! Burze nad Wielkopolską

› Społeczeństwo ponad rok temu    22.06.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
arch: Burza nad Gostyniemarch: Burza nad Gostyniem fot. M. Słomianny

Dziś w nocy, a możliwe, że także już wieczorem możemy spodziewać się gwałtownych burz połączonych z intensywnymi opadami deszczu.

Jak informują synoptycy najsilniejsze nawałnice prognozowane są na południowym zachodzie i zachodzie kraju - tutaj porywy wiatru osiągać mogą do 90 - 100 km/h, a miejscami opady deszczu w trakcie burzy mogą przekraczać 20 - 30 mm/h.

Komunikat ostrzegawczy wystosowali także Polscy Łowcy Burz, którzy na swoim profilu na facebooku opublikowali komunikat:

Ostrzegamy, że w nocy z czwartku na piątek (a być może już w godzinach wieczornych w czwartek) nad zachodnią częścią Polski dojdzie do znacznego pogorszenia się warunków pogodowych. Znad Niemiec w kierunku naszego kraju będzie przemieszczać się strefa silnej chwiejności troposfery. Wskaźnik CAPE w Niemczech w czwartek dzień będzie wynosić 2000-3000 J/kg. Gdy strefa chwiejności wkroczy do Polski, CAPE będzie osiągać około 1000-2000 J/kg. Ponadto z zachodu na wschód będzie się przemieszczać niewielka, lecz dość ostra krótka fala górna, która będzie wzmagać proces formowania się burz i ich organizacji. Pojawi się silny wiatr w środkowych partiach troposfery, przez co znacznie wzrosną wartości pionowego ścinania wiatru. Pojawi się też podwyższona wartość Storm Relative Helicity (skrętność burzowa) - piszą ostrzegając.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!