R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Uwaga! Smoczki wycofane z obrotu przez Inspektorat Sanitarny

› Aktualności ponad rok temu    19.11.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Fotolia.pl

Główny Inspektorat Sanitarny na podstawie badań podjął decyzję o wycofaniu z obrotu smoczków firmy Canpol. Zalecenie dotyczy produktów oznaczonych numerem katalogowym 23/103, o numerze serii CODE 0170614 (kod EAN 5903407231037). 

W oficjalnym komunikacie GIS można przeczytać, że chodzi o - „Przekroczenie dopuszczalnego poziomu migracji substancji zdolnych do tworzenia N-nitrozoamin ze smoczków kauczukowych. Wykryty poziom migracji substancji zdolnych do tworzenia N-nitrozoamin (0.4935 mg/kg) przekracza poziom dozwolony (0,1 mg/kg).”

Przeciętny człowiek raczej nic z tego nie rozumie. Warto jednak sprawdzić czy przypadkiem nie posiadacie smoczków o tym numerze katalogowym. Zdrowie jest najważniejsze.

Producent, zgodnie z oświadczeniem złożonym w GIS-ie wdrożył procedurę natychmiastowego wycofania wyrobu z rynku, jednak dotychczasowe działania weryfikacyjne organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie potwierdzają, że wszyscy odbiorcy produktu w Polsce zostali poinformowani.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A