ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Uważajmy na internetowych oszustów!

› zwielkopolski24› Wielkopolska 3 miesiące temu    25.12.2019
Redakcja
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A

Wielkopolska. Coraz częściej zakupy, a szczególnie te świąteczne, dokonujemy przez internet. Zaś w ferworze przedświątecznych przygotowań, często tracimy czujność. Tymczasem oszuści nie próżnują.

 

 

 

Dlatego warto zachować ostrożność i uwagę, szczególnie podczas dokonywania opłat, bowiem oszuści coraz częściej podszywają się pod instytucje, systemy płatności i portale ogłoszeniowe by zdobyć kontrolę nad naszymi oszczędnościami.
 

 

W ostatnim czasie popularną metodą przestępców stało się wysyłanie przez nich wiadomości SMS do ich ewentualnych ofiar. Przestępstwo zazwyczaj zaczyna się niewinnie. Otrzymujemy wiadomość od urzędu, systemu płatności internetowych lub jakiegoś portalu ogłoszeniowego. Z treści SMS-a dowiadujemy się o konieczności dopłaty w związku z przesyłką zakupów w sieci, ogłoszeniem i wielu innych naszych aktywności w Internecie. Najczęściej chodzi o małe kwoty.

 

 

 

Niestety często okazuje się, że pod wymienione instytucje podszywa się oszust. Link z przesłanej wiadomości automatycznie przekierowuje nas do możliwości płatności. Niestety są to fałszywe strony tworzone przez przestępcę, gdzie ofiara wybiera swój bank, loguje się i w ten właśnie sposób oszust ma podgląd naszych rachunków.

 

 

Kolejnym etapem działania sprawcy jest wysłanie wiadomości z poleceniem potwierdzenia operacji bankowej. Tu właśnie popełniany jest największy błąd! Ofiara oszusta myśląc, że potwierdza przelew kilku złotych, tak naprawdę zgadza się na to aby administratorem jego rachunków był przestępca, który „czyści” konta z pieniędzy.

 

A wystarczy odrobina ostrożności i uważne czytanie wiadomości!

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ MłodyJarociniak
3 miesiące temu ocena: 100%  3
Ciekaw jestem kiedy zwielkopolski24 .pl albo Jarocińska pl wezmą sie za artykuł pt "Oszuści z Afryki" wydzwaniają nonstop z krajów afrykańskich albo z wysp Falklandów a o tym nic nie napiszą ale o krążących oszustach od domu do domu to piszą....
~ tomek
3 miesiące temu 2
To jest test pod nazwą: "Złap Jelenia". Zgadnij. Zdałeś czy nie?
~ stary
3 miesiące temu ocena: 50%  1
No to nie oddzwaniaj lub zablokuj połączenia międzynarodowe i po problemie. Jak dzwonisz z ciekawości na nieodebrane połączenie to już nie miej pretensji do gazety.