R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

W szkole w Poznaniu zawalił się sufit

› Aktualności 10 miesięcy temu    5.12.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. gloswielkopolski.pl/Grzegorz Dembiński

Chwile grozy przeżyli uczniowie Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu. Podczas lekcji w jednej z klas spadł sufit.

Na szczęście konstrukcja sufitu wykonana była z płyty gipsowej i uczniom nie stała się większa krzywda. Szkołę sprawdza nadzór budowlany, który ma ocenić czy budynek nadaje się do regularnego użytkowania i czy prace remontowe przebiegały zgodnie z procedurami.

Około godz. 10.30 w Zespole Szkół Komunikacji przy ul. Fredry w Poznaniu, podczas lekcji informatyki w III klasie technikum na uczniów zawalił się sufit z płyty gipsowej. Na młodzież spadło ok. 10 m2.

- W czasie prac dekarskich, wykonywanych po nawałnicach, które niedawno nawiedziły Poznań, w tym także ZSK, zawaliła się tzw. podsufitka. W dachu zrobiła się dziura i dlatego spadła płyta gipsowa. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sześciu uczniów ma lekkie otarcia na rękach. Jednego z nich kontrolnie przewieziono do szpitala – mówi Ryszard Pyssa, dyrektor szkoły.

Zajęcia w szkole odbywają się normalnie.

Sprawą zawalonego sufitu zajęły się służby wojewody wielkopolskiego. W szkole pojawił się przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. - Zespół bada przyczyny zerwania się podsufitki w klasie na poddaszu. Zespół kontrolny sprawdzi również stan podsufitki w innych salach. Zleci zabezpieczenie pomieszczeń i ewentualnie podejmie decyzję o wyłączeniu z użytkowania części obiektu - poinformował wojewoda Zbigniew Hofmann w specjalnym komunikacie.

[AKTUALIZACJA] W sali podczas lekcji przebywało 20 uczniów. Pięciu miało lekkie obrażenia, głównie otarcia. Jeden skarżył się na ból głowy i został hospitalizowany.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Yolo
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Tak jest jak na suficie podwieszanym polozyli metry przewodów skrętki 4 żyłowej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A