R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Weekend w Wielkopolsce w świątecznym klimacie

› Aktualności 10 miesięcy temu    15.12.2017
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Joanna Pera

 

Weekend w Wielkopolsce 15 -17 grudnia 2017. Co robić, gdzie się bawić przed świętami. Oto kilka naszych sugestii.

 

 

Święta coraz bliżej, więc i wszystkie wydarzenia weekendowe skupiają się wokół tych niepowtarzalnych dni w roku, na które wszyscy czekamy. Podpowiadamy zatem co wybrać, by poczuć magię świąt i nie nudzić się w domu.

 

R E K L A M A

Piątek - 15 grudnia:

KRZYSZTOF CUGOWSKI W POZNANIU, W EMPIKU NA PLACU WOLNOŚCI
Spotkanie autorskie z Krzysztofem Cugowskmi odbędzie w poznańkim Empiku w piątek, w godz. 16.00 - 18.00, przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu. Wokalista będzie gościem z okazji wydania pierwszej biografii zespołu „Budka Suflera - Memu miastu na dowidzenia. Muzyka - miasto - ludzie”. Jest to powieść o zespole i prywatnym, pełnym przygód życiu jego członków.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ HERBATY 
W Domu Herbaty „Aromat” w Poznaniu, przy ul. Wierzbięcice 41 w godz. 10.00 - 18.00. Zielona, czerwona, czarna, biała, liściasta czy z torebki z całą gamą smaków i aromatów. Herbatę piją wszyscy, nawet jeśli za nią nie przepadają, bo jak wiadomo każda czemuś służy i na coś pomaga. 15 grudnia w święto herbaty będziemy mieli okazję poznać jej historie, spotkać miłośników, poszerzyć swoją wiedzę na temat herbaty i posmakować jej różnorakich gatunków.

 

Sobota - 16 grudnia:
Kultura
Wystawa na nowo W MUZEUM POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO - w Muzeum Uzbrojenia - Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych w Poznaniu, przy ul. Armii Poznań 1. Nowa odsłona i nowe ekspozycje - wszystko z okazji rozpoczęcia świętowania obchodów 99 rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.
W dniu otwarcia obowiązują promocyjne ceny biletów wstępu!

Warsztaty tworzenia wianków - w godz. 10.00 - 14.00, Sztuka na Winklu w Poznaniu, przy ul. Zwierzynieckiej 41. Podczas warsztatów będzie można poznać podstawowe zasady dobierania kolorów oraz prawidłowego tworzenia kompozycji. Dowiedzieć się z jakich materiałów najlepiej wykonywać wianki oraz w jaki sposób łączyć poszczególne elementy aby tworzyły spójną, harmonijną całość.
Cena udziału: 120zł. Liczba miejsc ograniczona.

Koncert zespołu PECTUS - KOLĘDY PRZY KOMINIE - we Wrzesińskim Ośrodku Kultury, przy ul. Kościuszki 21, o godz. 18.00 - to akustyczna propozycja świąteczna zespołu. Kolędy i pastorałki pochodzą z wydanego w ubiegłym roku krążka Bożonarodzeniowego, na którym znajdziemy wiele znanych utworów, takich jak choćby „Dzień jeden w roku”.
Bilety do nabycia na stronie: www.KupBilecik.pl

Stund-up MOCNYCH W GĘBIE w Poznaniu - w godz. 20.00 - 22.00, w Klubie Pod Minogą,
przy ul. F. Nowowiejskiego w Poznaniu. Jak wiadomo stand-up zawsze broni się sam, bo wszyscy uwielbiamy posłuchać wypowiedzi, w których aż roi się od ciętych ripost. Na scenie najlepsi klubu Pod Minogą, najlepsi komicy, czyli Krzysztof Kamyszek i Sławek Sztejmiec. Gospodarzem wieczoru bedzie Krzysztof Jahns.
Bilety w cenie 20zł, do nabycia na stronie KupBilecik.pl

Sport
PARKRUN NA CYTADELI -  w parku na Cytadeli, w Poznaniu. To biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu, zupełnie bezpłatnie. Wydarzenie przeznaczone dla każdego. Udział jest bezpłatny, wystarczy tylko dokonać rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie.

ŚWIĄTECZNY ZUMBA MARATON 2017 - w godz. 10.00 - 12.00, w klubie TROPS - Akademickie Centrum Kultury Poznań, przy ul. Św. Rocha 9. Zumba, pot i ogromne ilości spalonych kalorii - to dwie godziny aktywnego spędzenia czasu, w świetnej atmosferze i wśród mnóstwa pozytywnych emocji.
Wejście: 10zł

BIEG CZTERY PORY ROKU LOGORUN ZIMA - o godz. 12.00, na Malcie - Jezioro Maltańskie Poznań,
ul. Wiankowa 3. Start o godzinie 12:00. Dystans: 5,4km lub 10,8km.
Zapisy i więcej informacji na stronie www.logorun.pl/zima.html.

 

Niedziela - 17 grudnia:
ŚWIĄTECZNE DEKOROWANIE PIERNIKÓW - w godz. 16.00 - 19.00, w Minister Cafe,
przy ul. F. Ratajczaka 34. To doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych. Za cenę 20 zł otrzymamy 8 pierników oraz wszystko co potrzebne do ich dekoracji. Świetny sposób na spędzenie weekendu w świątecznym klimacie, wśród przepięknych świątecznych zapachów.

DZIADEK DO ORZECHÓW, czyli Balet Królewski ze Lwowa w Poznaniu - o godz. 17.00, w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich, pawilon nr 15. Opowieść baletowa w dwóch aktach z prologiem, na motywach baśni Ernsta Hoffmanna "Dziadek do orzechów i król myszy". Libretto: Marius Petip w redakcji Władimira Troshchenko. Z wykorzystaniem elementów choreografii Mariusa Petipy, Lwa Iwanowa, Aleksandra Gorsky’ego, zasłużonego artysty Rosji Wasilija Vainonena i Kawalera Orderu Diagilewa Anatolija Yemelyanova. Bilety od 100zł, do nabycia na: KupBilecik.pl i Biletyna.

KONCERT SKIPPERS - w Koźminie Wlkp, w restauracji „Pod Wieżą” ., Stary Rynek, godz. 18.00 - Skippersi zapraszają na koncert muzyki żeglarskiej, zapowiadając, że to: „Prawdopodobnie ostatni koncert w Roku Pańskim 2017”

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A