R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Wielka akcja CBŚ. Przeszukano dom urzędniczki. Ktoś kupował nielegalne wyroby?

› zwielkopolski24 7 miesięcy temu    28.06.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały CBŚP

Wielkopolska. Centralne Biuro Śledcze. Akcja CBS w Wielkopolsce. Nielegalne papierosy

 

R E K L A M A

Kolejna akcja biura w naszym regionie dotycząca wprowadzania na rynek wyrobów bez akcyzy. Tym razem jak ujawniają dziennikarze zpleszewa.pl [ZOBACZ TUTAJ] tropy wiodą nawet do domu jednej z powiatowych urzędniczek.

 

Trwają przesłuchania osób, które mogły zaopatrywać się w papierosy bez tzw. akcyzy, a więc były wpuszczone do obrotu nielegalnie. Przesłuchano już kilku mieszkańców ziemi pleszewskiej a Centralne Biuro Śledcze przeszukało dom jednej z urzędniczek w powiecie. To efekt śledztwa – jakie prowadzi ostrowska prokuratura.

Grupa zajmująca się nielegalną produkcją, handlem i obrotem produktami tytoniowymi i spirytusowymi została rozbita w czerwcu ubiegłego roku. Zatrzymano wówczas trzynaście osób - z woj. wielkopolskiego i łódzkiego, w tym trzech obywateli Ukrainy i jednego obywatela Rumuni. Postawiono im zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw karnoskarbowych, które naraziły Skarb Państwa na stratę - uwaga - co najmniej 14 mln zł!

 

- W związku ze sprawą wykonywaliśmy czynności na terenie Pleszewa - przyznaje w rozmowie z „Życiem Pleszewa” prokurator, Maciej Meler, rzecznik ostrowskiej prokuratury. Sami funkcjonariusze uczestniczący w akcji są bardzo oszczędni w słowach. Nie chcą mówić, jak konkretnie wyglądała cała akcja i czego dotyczyła.

Na razie wiadomo tylko, że kilka osób przesłuchano, a jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, doszło nawet do przeszukania domu jednej z urzędniczek.

Więcej o sprawie przeczytasz TUTAJ.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A