ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Wielkopolska zagrożona! W Polsce alert przed upałami nawet 3 stopnia

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    9.08.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Wysokie temperatury w Polsce nie odpuszczają. Kolejne ostrzeżenia o upałach.

 

 

 

Upały nie ustępują i nie zapowiada się żeby miało się tak stać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami dla niemalże całej Polski.

W najbliższych dniach termometry będą pokazywać nawet 30 stopni w cieniu. Przestrzega się, żeby nie przebywać na słońcu, a wychodzenie z domu w godzinach popołudniowych ograniczyć do minimum.

 

CZYTAJ TAKŻE: Polewaczki wyjechały na ulice miasta. Dobry sposób na ochłodę? [KLIKNIJ]

 

 

- Każdy powinien pamiętać o wypijaniu dużej ilości wody i unikać zbędnego wysiłku fizycznego. Zachowajmy rozwagę również podczas jazdy samochodem - w trakcie upałów nasza koncentracja jest osłabiona. Pod żadnym pozorem nie wolno też zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanym pojeździe - apeluje Wojewódzki Urząd Wielkopolski.

 

Dla całej Wielkopolski wydano ostrzeżenie 2 stopnia. Komunikat obowiązuje od godziny 12.00 we wtorek do piątkowego poranka. Drugi stopień oznacza, że zjawisko może być niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Najgoręcej ma być w województwie lubuskim, gdzie wydano trzeci stopień zagrożenia.

Należy również zachowywać bezpieczeństwo w czasie wypoczynku nad wodą. Tylko od początku sierpnia utonęło w Polsce 49 osób.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ rawiczanka65
ponad rok temu ocena: 100%  1
Moj termometr przed 17 godz.pokazywal 35C w cieniu