ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Więzienne ewakuacje. To nie były ćwiczenia

› Aktualności ponad rok temu    22.12.2017
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.pl

W środę funkcjonariusze Służby Wewnętrznej i Centralnego Biura Śledczego Policji zorganizowali akcję areszcie w Szamotułach i w zakładzie karnym we Wronkach.

Jak informowali internauci - W środę przed Aresztem Śledczym w Szamotułach widziano kilkadziesiąt aut Służby Więziennej. Jeszcze większe siły skoncentrowano we Wronkach koło największego w Polsce zakładu karnego. Mieszkańcy donosili również o funkcjonariuszach z psami w rejonie szamotulskiego cmentarza. Kom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP potwierdza, że tego dnia służby prowadziły działania. - Wykonywaliśmy czynności, natomiast dla dobra prowadzonego postępowania nie możemy zdradzać żadnych szczegółów.

Nieco więcej, choć nie wszystko, zdradził, mjr Jan Kurowski, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu.

- W dniu 20 grudnia 2017 r. funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili czynności służbowe na terenie Zakładu Karnego we Wronkach. W wyniku prowadzonych czynności kilkunastu skazanych przeniesiono do innych zakładów karnych, a dwóch pracowników zostało zatrzymanych przez policję w czasie wolnym od pracy.

- Przed Aresztem Śledczym w Szamotułach parkowały pojazdy służbowe, którymi przewiezieni zostali funkcjonariusze zabezpieczający realizację czynności, o których mowa wyżej. Pragnę podkreślić fakt współpracy Biura Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej z Centralnym Biurem Śledczym Policji, a jednocześnie – w związku z tym – poinformować, że na obecnym etapie podanie szczegółów sprawy nie jest możliwe.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!