ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Wiózł autostradą 11 ton materiałów wybuchowych. Zabrakło oznaczenia

› zwielkopolski24 ponad rok temu    15.11.2017
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały WITD

Ta ciężarówka zatrzymana przez funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego to znak, że Sylwester zbliża się wielkimi kroka… tirami.

 

Niestety przedsiębiorcy nie zawsze dopełniają wszystkich formalności. 13 listopada inspektorzy z leszczyńskiego oddziału WITD w Poznaniu prowadzali kontrole na drodze krajowej nr 32 w Granowie. Ich uwagę zwrócił pojazd ciężarowy przewożący materiały niebezpieczne - informuje rzecznik.

 

- Kontrola ładowni i okazanej dokumentacji wykazała, że polski przewoźnik przewoził na trasie Czerwieńsk - Łódź materiały niebezpieczne klasy pierwszej zaklasyfikowane jako ognie sztuczne w ilości ponad 11 ton – informuje rzecznik inspektoratu.

 

- Oględziny pojazdu wykazały, że nadawca towaru i przewoźnik nie dopełnili obowiązku prawidłowego oznakowania jednostki transportowej.

 

Inspektorzy wyjaśniają, że międzynarodowa umowa ADR wymaga w takim przypadku oznakowania jednostki transportowej odpowiednimi nalepkami z trzech stron. Wnikliwe oględziny wykazały, że pojazd nie został oznakowany na jednym z boków. Tym razem wobec nadawcy i przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!