R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Wjechał rowerem na jezioro. Lód się załamał. Strażacy: To igranie ze śmiercią

› Aktualności ponad rok temu    12.03.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A

Wielkopolska. O krok od tragedii na jeziorze słupeckim. W niedzielę, w godzinach popołudniowych jeden z mieszkańców postanowił wjechać na zamarznięty akwen rowerem.

 

R E K L A M A

Panujące od kilku dni dodatnie temperatury spowodowały, że tafla jest bardzo cienka. Lód pod rowerzystą się zarwał, a mężczyzna wylądował w zimnej wodzie.

Świadkowie zaalarmowali służby. Jak informuje miejscowa straż pożarna - dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Słupcy wysłał niezwłocznie na miejsce 4 zastępy straży pożarnej wyposażone w sprzęt do ratownictwa lodowego.

 

- Jednocześnie została zadysponowana specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Konina. Po dojeździe na miejsce okazało się, że mężczyzna jest przytomny i znajduje się w wodzie, jest bardzo przemęczony i ostatkami sił trzyma się lodu – informuje PSP Słupca. - Ratownicy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Słupcy przy wykorzystaniu sań lodowych, bardzo szybko dotarli do osoby znajdującej się w wodzie i podjęli ją na sanie lodowe. Następnie ściągnięto osobę poszkodowaną na brzeg udzielając jej kwalifikowanej pierwszej pomocy.

 

Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego zbadał lekkomyślnego mężczyznę. Na szczęście okazało się, że nie odniósł żadnych obrażeń. Ratownicy przetransportowali go do miejsca zamieszkania. W tym czasie strażacy wydobyli z wody rower i torbę mężczyzny.

 

- Nie wiadomo dlaczego wszedł on, na niepewną przy dodatnich już temperaturach taflę lodu - zauważają strażacy i apelują. - Trzeba wiedzieć, że przy takiej pogodzie, jaka panowała w niedzielne popołudnie była to z jego strony skrajna nieodpowiedzialność i igranie ze śmiercią. Na szczęście strażacy dotarli do niego na czas i udało się go uratować.

To nie pierwsza taka akcja w naszym regionie tej zimy. ZOBACZ TUTAJ

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Wrk
  ponad rok temu ocena: 83%  3
  Powiem krótko: Deb...l przez dlugie iiiiiii
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 123
  ponad rok temu ocena: 91%  2
  Powinien za całą akcję zapłacić.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A