R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Wypadek na linii kolejowej z Poznania do Ostrowa Wlkp. Będą utrudnienia

› Aktualności 8 miesięcy temu    5.07.2018
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Materiały KPP Środa Wlkp.

Wielkopolska. Otrzymaliśmy informację o wypadku kolejowym w regionie. Na razie dane są szczątkowe.

 

R E K L A M A

Do zdarzenia doszło na linii Ostrów Wielkopolski - Poznań, dokładnie w Kijewie w powiecie średzkim. W zdarzeniu prócz pociągu uczestniczyło auto typu bus.

 

"Ruch wstrzymany do godziny 12:00. Możliwie utrudnienia w ruchu pociągów dalekobieżnych!" - podaje portal kolejowy. 

To już kolejne tego typu zdarzenie w Wielkopolsce w tym roku [ZOBACZ TUTAJ]

 

[AKTUALIZACJa 10.15]

Wiadomo, że jedna osoba - kierowca busa - jest ranna. Wstrzymany jest ruch pociągów na trasie Jarocin - Poznań - informuje radiopoznan.pl

[12:01]

Na miejscu cały czas trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Kierowca busa, 40-letni meżczyzna został lekko ranny. Ruch pociągów odbywa się w tej chwili jednym torem.

[12:30]

Policję o zdarzeniu powiadomił osobiście kierowca Iveco daily, który uczestniczył w zderzeniu. Bus wjechał pod pociąg relacji Poznań - Ostrów Wlkp. Przejazd w tym miejscu jest niestrzeżony, ale jest tam działająca sygnalizacja i znak stop.  

 

- Podkreślam, na razie wstępne ustalenia wskazują, że kierowca tego pojazdu wjechał na przejazd kolejowy. Najpierw przejechał pociąg towarowy, kierowca wjechał na przejazd, tymczasem z drugiej strony nadjechał skład osobowy, który uderzył w tył samochodu - informuje Edyta Kwietniewska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. -  W wyniku uderzenia bus obrócił się, uderzył sygnalizator, dlatego pojazd ma zniszczony zarówno tył jak i przód.

 

Lekko ranny kierowca, 41-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto, został opatrzony przez Zespół Ratownictwa Medycznego. – Kierujący był trzeźwy, policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania, do sądu trafi wniosek i sąd zdecyduje, o ostatecznej karze za popełniony czyn – dodaje Kwietniewska.

 

UWAGA! Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność na przejazdach kolejowych. Zwłaszcza teraz w letnie dni, kiedy słońce nierzadko oślepia i sygnalizatory nie zawsze mogą być dobrze widoczne. - Pamiętajmy by koniecznie zatrzymać się i rozejrzeć przy okazji przejeżdżania przez tory. To może uratować życie – podkreślają policjanci.

 

INFORMACJE Z REGIONU na bieżąco - polub nasz profil na FACEBOOKU [TUTAJ]

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A