R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Wypadek w zakładzie. Dwaj pracownicy poparzeni kwasem

› zwielkopolski24 ponad rok temu    13.03.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.gostynska.pl

Wielkopolska. Wypadek w firmie Kraft Heinz w Pudliszkach. Dwaj pracownicy zostali poparzeni. Meżczyźni zabrali się za naprawę maszyny służącej do produkcji majonezu. Nie byli świadomi, że w tym czasie wciąż włączona jest procedura czyszczenia maszyny.

R E K L A M A

 

Jeden z poszkodowanych to mieszkaniec gm. Leszno, ma 46-lat i zatrudniony jest na stanowisku mechanika, a drugi to 40-letni mieszkaniec gminy Gostyń, pracuje jako kierownik techniczny. Wszystko wydarzyło się w hali, gdzie produkowany jest majonez - informuje portal gostynska.pl [TUTAJ]

 

Z relacji portalu wynika, że trzej pracownicy w poniedziałek, ok. godz. 15.00 zabrali się za naprawę maszyny służącej do produkcji majonezu, a konkretnie za demontaż układu drenującego. Nie byli świadomi, że w tym czasie wciąż włączona jest procedura czyszczenia maszyny. Byli przekonani, że substancja czyszcząca została wcześniej wypłukana. 

Jednak przy rozkręcaniu urządzenia pod wpływem ciśnienia z maszyny wydostał się roztwór kwasu alkalicznego i poparzył dwóch pracowników. Trzeci z mechaników miał szczęście - nic mu się nie stało.Do zakładu w Pudliszkach wezwano służby medyczne oraz policję. Po zbadaniu poszkodowanych lekarz zdecydował o wezwaniu śmigłowca LPR, który przetransportował czterdziestolatka z gminy Gostyń do szpitala w Nowej Soli. Starszego z poparzonych karetka zawiozła do szpitala w Lesznie.

 

Sprawę wyjąsnia policja i Państwowa Inspekcja Pracy. Co udało się ustalić do tej pory? ZOBACZ TUTAJ

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A