ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Wystawili fałszywe faktury VAT na ponad 40 mln zł

› zwielkopolski24› Wielkopolska 7 miesięcy temu    18.06.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Wyłudzenia VAT. Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zatrzymano dwie osoby, które działały w zorganizowanej grupie przestępczej.

 

 

 

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali już kolejne osoby, które wchodzą w skład zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem VAT.

Z relacji funkcjonariuszy wynika, że grupa działała pod pozorem prowadzenia działalności gospodarczej i fikcyjnie obracali opakowaniami kartonowymi. Śledczy ustalili, że członkowie grupy wystawili blisko 1500 fałszywych faktur VAT na kwotę ponad 41 milionów złotych.

 

CZYTAJ TAKŻE: Podali się za policjantów. Wyłudzili ponad 55 tysięcy złotych [KLIKNIJ]

 

- Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, gdzie usłyszą zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, oszustwa oraz prania brudnych pieniędzy - czytamy na oficjalnej stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

 

Następnie występowali o zwrot naliczonego VAT, przez co narazili Skar Państwa na co najmniej 9,5 mln zł strat. Fikcyjny obrót miał miejsce pomiędzy co najmniej 6 podmiotami gospodarczymi na terenie Polski oraz jednym na terenie Czech.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Biznesmen z Pleszewa
7 miesięcy temu ocena: 50%  1
W Pleszewie jest kilku takich biznesmenów, ni z gruchy ni z pietruchy nagle wielcy biznesmeni, fury za miliony i wille z basenem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji