R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Wzmożone kontrole pojazdów rolniczych na drogach.

› Rolnictwo› Inne 7 miesięcy temu    6.08.2018
Kuba Piotrowicz
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kontrole maszyn rolniczych na drogachKontrole maszyn rolniczych na drogach fot. Policja Wielkopolska

Wielkopolska. Kontrole pojazdów rolniczych.

 

R E K L A M A

 

Trwa okres wakacyjny. W tym czasie dochodzi również do żniw. W trakcie ciężkiej pracy fizycznej rolnicy często zapominają o sprawdzeniu stanu technicznego swojego pojazdu. Z taką właśnie inicjatywą na drogi wyszła poznańska drogówka we współpracy z pracownikami Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowym Inspektoratem Pracy w Poznaniu oraz pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Poznaniu. Akcja miała miejsce 31 lipca.

 

 

- Podczas działań funkcjonariusze kontrolowali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami oraz sposób i liczbę przewożonych pasażerów. Zwracali również uwagę na konieczność właściwego zabezpieczenia przewożonego ładunku. Policjanci przypominali o podstawowych zasada bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak i podczas wykonywania prac żniwnych, a także zwrócili uwagę na potrzebę zapewnienia dzieciom odpowiedniej opieki i bezpiecznego miejsca do zabaw, z dala od pracujących maszyn rolniczych. Wszystkim kontrolowanym osobom policjanci przekazali elementy odblaskowe wraz z ulotkami i broszurami informacyjnymi - mówi Natalia Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

 

 

Podczas żniw na drogach możemy spodziewać się większej ilości maszyn rolniczych. W takich sytuacjach pamiętajmy o wzmożonej ostrożności na drodze.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A