R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Zakonnice zrobiły to dla pieniędzy. Cel był bardzo szczytny. Wyzwanie też

› zwielkopolski24 4 miesiące temu    13.01.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 1 ocen 5 / 100%
A A A

Wielkopolska. Czermin (powiat pleszewski). Siostry dominikanki z Broniszewic zebrały 5 mln zł na nowy dom dla swoich niepełnosprawnych podopiecznych. Śmiało można rzec, że dokonały niemożliwego!

 

R E K L A M A

Obecnie chłopcy wraz z opiekującymi się nimi siostrami zamieszkują XIX-wieczny pałacyk w Broniszewicach. Niestety obiekt ten nie spełnia określonych przepisów przeciwpożarowych. Dodatkowo konserwator zabytków nie zgodził się na jego przebudowę i dostosowanie.

Wyjście z sytuacji było jedno – trzeba zbudować dom, który spełni wymagania. Kosztorys zadania wyceniono na 5.000.000 zł, dlatego siostry dominikanki poprosiły o pomoc w zbiórce i… udało się!

- Bardzo się cieszymy, radość jest ogromna. Podejmując wyzwanie, jakim jest ta budowa miałyśmy nadzieję, że opatrzność i dobrzy ludzie pomogą - i się nie zawiodłyśmy. To jest dowód na to, że nasza decyzja była słuszna, i że warto o naszych chłopaków walczyć - mówi siostra Regina Dorota Krzesz, dyrektorka DPS dla dzieci i młodzieży w Broniszewicach.

 

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TEŻ - Siostry chodzą jak pingwiny [TUTAJ]

R E K L A M A
+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Xyz
3 miesiące temu 3
Rydzykowi to rządowcy milionami na uciechy , termy i spa sypią a biedne siostry musiały zbierać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 100%  2
Durna logika konserwatorów zabytków w Polszcze. Niech pałacyk/dworek/kamienica zgnije, spali się, rozleci się na kawałki. Ale nie dotykać, bo zabytek. No chyba, że to zabytek należący do "państwa". Wtedy hulaj dusza. Całe szczęście, że do czasów powojennych, nie było troskliwych towarzyszy konserwatorów. I właściciele zamków, pałaców itp, mogli swobodnie remontować, przebudowywać i modernizować swoją własność. Dzięki czemu dzisiaj jest co zwiedzać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Historyk.
3 miesiące temu 1
Durna logika ? Bo wtedy nie były zabytkami. Ale rację masz, trochę z tym przsadzają. Czsem byle gównianna rudera i już zabytek.
R E K L A M A