ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zapomniał, że w mieszkaniu jest policjant. Wziął nóż i groził żonie

› zwielkopolski24› Wielkopolska 8 miesięcy temu    17.10.2018
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.com

Wielkopolska. Mieszkający w Krobi (powiat gostyński) mężczyzna chwycił za nóż kuchenny i zaczął grozić żonie, że ją zabije. Wszystko widział policjant, który był w tym domu na przesłuchaniu. Obezwładnił sprawcę i zakuł w kajdanki.
 

 

 

Funkcjonariusze z krobskiego posterunku policji, 12 października, około godz. 16.15 zostali wezwani na interwencję domową. Chodziło o rodzinną awanturę. Pod wskazanym adresem mieszkało małżeństwo z długoletnim stażem. Sporadycznie pomieszkiwał z nimi dorosły, 35-letni syn, zawodowo pracujący jako kierowca, na trasach zagranicznych. Ustalono, że w rodzinie, od dłuższego już czasu, ojciec (62 l.) nadużywa alkoholu. - informuje portal gostynska.pl 

Ten nałóg nie rodził dotychczas poważniejszych następstw. Kobieta (59 l.) nie wzywała interwencji oraz nie zawiadamiała organów ścigania. - Od około dwóch tygodni to się nasiliło, a 12 października było na tyle dolegliwe, że kobieta zdecydowała się powiadomić o zdarzeniu policjantów - informuje prokurator Masztalerz.

Funkcjonariusz, który przybył na interwencję, zaczął wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Rozmawiał z pokrzywdzoną, z synem, który akurat był w domu. W tym czasie pijany mężczyzna oddalił się. Gdy wrócił, zaczął zachowywać się groźnie. Zabrał z kuchni nóż o długości około 30 cm, zaczął grozić swojej żonie. Jednocześnie werbalnie formułował wobec niej groźby pozbawienia życia.

 

- Nie wiadomo czy z uwagi na spożyty alkohol zapomniał, że w mieszkaniu jest policjant. Czy może po prostu myślał, że funkcjonariusz już opuścił ich mieszkanie? Gdy policjant to zauważył, wytrącił mężczyźnie nóż z rąk, obezwładnił go, zastosował chwyty i kajdanki - opowiada szef gostyńskiej prokuratury.
 

Początkowo sprawca twierdził, że jest trzeźwy, odmawiał poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Policjanci mogli to zrobić dopiero po przewiezieniu pijanego do jednostki. Badanie wykazało blisko 2,5 prom. alkoholu w krwi mężczyzny.

Jeszcze 12 października złożono zawiadomienie o przestępstwie. W trakcie prowadzonych czynności przesłuchano syna. Zabezpieczono nóż, którym zaatakował mężczyzna. W gostyńskiej komendzie powiatowej, 13 października, sprawcy przedstawiono zarzuty kierowania gróźb karalnych pod względem żony - co jest występkiem, zagrożonym kara pozbawienia wolności do lat 2.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa, zarówno w trakcie przesłuchania przed funkcjonariuszami, jak i później przed prokuratorem.

Jako przyczynę swoich zachowań wskazywał nadmierne spożycie alkoholu. Aby zabezpieczyć prawidłowy bieg postępowania, prokurator zastosował wówczas dozór policji wobec sprawcy i nakaz opuszczenia lokalu, zajmowanego wspólnie z żoną. Na tym wstępne czynności realizowane przez organy w niniejszej sprawie, się zakończyły. Mężczyzna zadeklarował chęć dobrowolnego poddania się karze.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!