ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zatańczyli poloneza dla Niepodległej (FOTO)

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    11.11.2018
Honorata Dmyterko
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A

- 11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa - podkreślił Kazimierz Wojciechowski, prowadzący dzisiejszą uroczystość na jutrosińskim rynku.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w miejscowym kościele, po której poczty sztandarowe, klasa mundurowa, grupa rekonstrukcyjna dzieci z OSP Jutrosin, kombatanci, władze samorządowe, delegacje szkół, przedszkoli, organizacji i zakładów pracy udały się na plac przy Pomniku Wdzięczności Powstańcom Wielkopolskim. - Dziś, my - spadkobiercy idei i marzeń kilku pokoleń Polaków o niepodległej ojczyźnie, wdzięczni naszym praojcom za zwycięstwo w walce z zaborcą, zapewniamy, iż ofiara z blizn i krwi, przelana na drodze do niepodległości, nigdy nie zostanie zapomniana. Uczyńmy więc dzisiejszy dzień prawdziwą i głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny. Nasza obecność tu przed pomnikiem to nasz szacunek dla tych wszystkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodu - podkreślił Kazimierz Wojciechowski.

Centralnym punktem obchodów Święta Niepodległości było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz zatańczenie poloneza wokół Rynku.

Były również strzały z armaty Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jutrosinie, odczytanie Niepodległościowego Apelu Pamięci oraz wypuszczenie biało-czerwonych balonów.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem sprzętu jutrosińskim jednostkom OSP oraz biesiadą przy gorącej grochówce.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Bo
  9 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Zgadzam się sprzęt dotarł , mieszkańcy powinni o tym wiedzieć . Apel do wszystkich mieszkańców gminy NIE BÓJCIE SIE ZWRACAĆ O POMOC do swoich jednostek druhny i druhowie naprawdę wiedzą co robić by pomóc .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jutrosinianka
  9 miesięcy temu ocena: 100%  3
  A Pani Dyrektor MGOK jak zwykle nic. Też bym chciała taką pracę. Może nowy burmistrz coś zrobi z ową Panią bo wstyd, kompletnie nic się tam nie dzieje. To miejsce dla kogoś z zaangażowaniem, pomysłamini chęcią do czegokolwiek.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dla niepodległej
  9 miesięcy temu ocena: 20%  2
  To fszysko nic, bo ja dla niepodległej wypiłem dzisiaj dwa jabole i zatańczyłem nago na stole kan - kana.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Osp
  9 miesięcy temu ocena: 83%  1
  Witam wręczenie sprzętu OSP było dzisiaj tak nieudane że nawet ludzie którzy byli na rynku nie wiedzą że tak długo oczekiwane do nas dotarły w końcu defibrylatory bardzo piękne zaangażowanie bardzo piękne przedstawienie Śmiechu warte
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji