ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zorganizowali rajd do schroniska w Mikołajki. Nie spodziewali się tego, co się stało

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    8.12.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Materiały organizatora

W Mikołajkowym Rajdzie, który po raz pierwszy zorganizowało Stowarzyszenie RoweLOVE Jarocin, wzięło 13 osób, w tym dwóch przedstawicieli jarocińskiej OSP. Efekty imprezy są jednak zadziwiające.

 

 

W czwartek 6 grudnia Stowarzyszenie RoweLOVE Jarocin zaprosiło jarociniaków na nietypowe spędzenie Mikołajek. Zaproponowano wieczorną jazdę rowerem lub bieg do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radlinie.

Chętni mieli wyruszyć o godz. 18.00 sprzed hali targowej przy ul. Kasztanowej w Jarocinie. Na Rajd Mikołajkowy nie prowadzono wcześniejszych zapisów. Konieczne było jednak „wpisowe” w postaci puszki mokrej karmy dla zwierzaków (najlepiej firmy "Rafi"). Karmę można było zabrać ze sobą lub zostawić w JOK-u. RoweLOVE zachęcało też do tego, aby ubrać się w czapki lub stroje Mikołaja. Można też przyozdobić rower w świąteczne barwy. - Czeka was gorąca atmosfera, wdzięczne zwierzaki i może coś jeszcze... Dowiedzą się ci, którzy będą z nami! - zapowiadali organizatorzy.


I rzeczywiście rowery uczestników były podświetlone, niektóre nawet lampkami choinkowymi, a oni sami mieli mikołajowe czapki.

- W JOK-u była zbiórka karmy, ale większość kupiliśmy sami. Kupiliśmy nie tylko mokrą karmę dla kotów i psów, ale również koce i zabawki - wyjaśnia Błażej Ciesielski, prezes Stowarzyszenia RoweLOVE Jarocin.

W sumie udało się przekazać towar o wartości przekraczającej 500 zł.

W Radlinie czekała rzeczywiście niespodzianka. Kawiarnia Filmowa ufundowała dla uczestników gorace kakao. Przez cały czas rajdu towarzyszyła im świąteczna muzyka, odtwarzana z mobilnego głośnika.

- W schronisku przyjęlo nas szefostwo z wnuczką i wolontariuszką. Odwiedziły nas 4 psiaki i 1 kot. Resztę zwierząt widzielismy tylko w klatkach - dodaje prezes. 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Prezes
6 miesięcy temu ocena: 25%  2
A ja myślałem że wszystkie psy znajdują się przy ul. Bohaterów Jarocina a nie gdzieś w jakimś tam Radlinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ buba
6 miesięcy temu ocena: 71%  1
debil