Dostosuj wydruk

18-latek uszkodził sobie kręgosłup. Jechał bez kasku na quadzie

18-latek uszkodził sobie kręgosłup. Jechał bez kasku na quadzie

Wielkopolska. Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży. Groźny wypadek z udziałem quada. Kierowca z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

 


 

 

Do zdarzenia doszło ostatniego dnia czerwca około godziny 22.00 w miejscowości Swoboda (powiat chodzieski). Z relacji policji wynika, ze kierujący quadem najprawdopodobniej w wyniku niezachowania należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w krawężnik.

 

Siła uderzenia była na tyle duża, że 18-letni kierowca quada spadł z pojazdu i poważnie uszkodził kręgosłup. Młody mężczyzna nie posiadał kasku ochronnego. Ranny trafił do szpitala w Pile.

 

CZYTAJ TAKŻE: Omijała kota i uderzyła w drzewo. Jechała z dwójką małych dzieci [KLIKNIJ]

 

Funkcjonariusze przesłuchali świadków i zabezpieczyli materiał dowodowy.

 

- Policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas poruszania się quadami. Jazda nimi wymaga odpowiedniego balansowania ciałem, które nabywa się po dłuższym czasie użytkowania. Techniki jazdy quadem nie należy porównywać z jazdą skuterem, motocyklem, czy samochodem, ponieważ jest całkiem inna. Pamiętajmy, że poruszając się quadem po drodze publicznej, w myśl obowiązującego prawa, musimy mieć pojazd zarejestrowany oraz opłacony w zakresie ubezpieczenia OC. Uprawnienia do kierowania takim pojazdem uzależnione są od rodzaju quada - czytamy na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.

 

 

 

 

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2019.07.09

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31