Dostosuj wydruk

Rozdrażew kiedyś i dziś. Część 8 [FOTO]

Rozdrażew kiedyś i dziś. Część 8 [FOTO]

Wszystko się zmienia. My sami i świat wokół nas. Na co dzień tego nie dostrzegamy, dopiero gdy znajdziemy chwilkę, by zatrzymać się i obejrzeć stare fotografie, dociera do nas ta stara prawda. Dlatego też w naszym cyklu „Rozdrażew wczoraj i dziś” – namawiamy was na odrobinę zadumy nad upływającym czasem.

 

A dzięki zdjęciom Zdzisława Pautera możemy wam pokazać – jak przeobraża się świat naszych małych ojczyzn. I jak zmieniamy się my sami.

 

Tym razem fotografie z archiwum rodzinnego pana Zdzisława. Zdjęcia przedstawiają życie kulturalne Rozdrażewa, które wcale nie było uboższe niż dziś, gdy oferta wydaje się o wiele atrakcyjniejsza niż pół wieku temu. Fotografie zostały wykonane w latach 50-tych i 60-tych XX wieku. Może ktoś z naszych czytelników rozpozna siebie lub kogoś z bliskich na unikatowych ujęciach.

 

Jeśli tak, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Zachęcamy również wszystkich posiadających archiwalne zdjęcia nie tylko z gminy Rozdrażew do kontaktu z nami - pod nr tel. (62) 721-43-90 lub mailowo: t.slaboszewski@krotoszynska.pl. Najciekawsze opublikujemy na łamach „Gazety Krotoszyńskiej”.

 

 

 

autor: Tomasz Słaboszewski

Źródło:

Dodano: 2017.04.01

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31