Dostosuj wydruk

Rozdrażew kiedyś i dziś. Część 10 [FOTO]

Rozdrażew kiedyś i dziś. Część 10 [FOTO]

Wszystko się zmienia. My i świat wokół nas. Na co dzień tego nie dostrzegamy, dopiero, gdy znajdziemy chwilkę, by zatrzymać się i obejrzeć stare fotografie, dociera do nas ta stara prawda. Dlatego też w naszym cyklu „Rozdrażew wczoraj i dziś” – namawiamy was na odrobinę zadumy nad upływającym czasem. A dzięki zdjęciom zbieranym i przekazywanym nam przez Zdzisława Pautera możemy wam pokazać – jak przeobraża się świat naszych małych ojczyzn.

 

Zdjęcia, które publikujemy w dziesiątym odcinku naszego cyklu użyczył pan Józef Poczta z Rozdrażewa. Widać na nich Bractwo Kurkowe oraz niezawodny zespół "Halka". Nie brakuje również elementów rozrywki z przeszłości, czyli obrzędu darcia pierza. Wszystkie zdjęcia są podpisane w galerii. Zapraszamy do oglądania i komentowania. 

 

Może ktoś z naszych czytelników rozpozna kogoś z bliskich na unikatowych ujęciach. Jeśli tak, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Zachęcamy również wszystkich posiadających archiwalne zdjęcia nie tylko z gminy Rozdrażew do kontaktu z nami - pod nr tel. (62) 721-43-90 lub mailowo: t.slaboszewski@krotoszynska.pl. Najciekawsze opublikujemy na łamach „Gazety Krotoszyńskiej”.

 

 

 

 

 

autor: Tomasz Słaboszewski

Źródło:

Dodano: 2017.04.21

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31