Dostosuj wydruk

Znamy wszystkich wykonawców Jarocin Festiwal 2017

Znamy wszystkich wykonawców Jarocin Festiwal 2017

Organizatorzy Jarocin Festiwal 2017 podali ostatniego wykonawcę, który wystąpi na tegorocznym festiwalu. Pierwszego dnia na scenie Park zagra singer-songwriter Jono McCleery wraz ze swoim trio.

 

Oficjalny komunikat organizatorów Jarocin Festiwal 2017

Za muzycznym doświadczeniem Jono McCrleery'ego stoi niesamowita historia. Artysta urodził się pozbawiony słuchu, odzyskał go dopiero w wieku 5 lat. Po kolejnych trzynastu sięgnął po gitarę i zaczął komponować własne utwory. Dziś ma na koncie trzy płyty, w tym jedną wydaną nakładem legendarnego labelu Ninja Tune. Muzykę Jono McCleery'ego opisuje się jako połączenie wrażliwości Milesa Davisa, Massive Attack, Johna Martyna, Radiohead i Finka. Ten ostatni zresztą, obok Cheta Fakera, należy do najzagorzalszych fanów Jono.

Na przestrzeni lat Jono McCleery współpracował m.in. z Maribou State, Portico, a nawet polskim deutem dj'sko producenckim Catz 'n Dogz. Album „Pogodes”, wydany w 2015, to efekt muzycznych podróży, które pozwoliły artyście znaleźć swój własny język wypowiedzi, bogaty w akustyczne motywy i folkową wrażliwość, zmieszane z elektronicznym sznytem.

Jono McCleery ze swoim trio wystąpi na festiwalu w Jarocinie w towarzystwie zagranicznych artystów jak Pere Ubu czy Enrico Rava, który towarzyszyć będzie na scenie Tomaszowi Stańko. W line-upie prym wiedzie jednak przede wszystkim polska reprezentacja na czele z Ambasadorami: Wojciechem Waglewskim (na scenie razem JF2017 z Voo Voo), Krzysztofem Zalewskim, Fiszem i Emade. Ponadto zagrają również m.in. Hey, Ørganek, O.S.T.R., Dezerter, Decapitated, Lao Che, Wojtek Mazolewski Quintet i wielu innych!

WSZYSTKO O JAROCIN FESTIWAL 2017 - NASZ SPECJALNY SERWIS [TUTAJ]

 

autor:

Źródło:

Dodano: 2017.06.21

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31