Dostosuj wydruk

Wilki w ZOO zagryzły swego brata. Wygrała wilcza natura

Wilki w ZOO zagryzły swego brata. Wygrała wilcza natura

- Wilki mogą wzajemnie zabijać się, ustalając hierarchię i wzajemne relacje. Dziś w nocy dwa dojrzewające samce zabiły trzeciego wilka. Uszanowaliśmy ich prawo do życia według własnych zasad. Płaczemy z opiekunem, ale nie rozdzielimy stada. Wilki podjęły własne decyzje, zgodne z ich biologią. Stworzyliśmy im najbardziej naturalne warunki, zadziałały naturalne mechanizmy – napisali na swoim oficjalnym profilu facebookowym opiekunowie zwierząt z poznańskiego ZOO, w którym zginął wilk.

- W naszej pracy ze zwierzętami ponosimy także porażki. I wielkie straty. Codzienna opieka to troski i radości. Kochamy naszych podopiecznych jak wariaci. To sens i pasja naszego życia. Ale staramy się nie odbierać im tożsamości biologicznej i pozwalać - mimo niewoli - działać naturze – informują.

Azyl dla wilków w poznańskim ZOO został otwarty w maju. Jako pierwsza zamieszkała w nim wilczyca z ZOO w Berlinie, później dotarli również bracia Alwin i Alfred z Austrii oraz wilk uratowany przez pracowników Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.

- Biologia wilków jest szczególna - w naturze i w niewoli. Zanim skomentujecie - warto się zastanowić. Utrzymanie i stworzenie watahy z ratowanych osobników to wyzwanie. Zrobiliśmy wszystko, żeby się udało. Zgodnie z wiedzą, biologią gatunku i empatią - piszą pracownicy poznańskiego ZOO.

autor:

Źródło:

Dodano: 2017.09.30

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31