Dostosuj wydruk

Hakerzy wyłudzają pieniądze na Facebooku - UWAŻAJCIE NA ŁAŃCUSZKI!

Hakerzy wyłudzają pieniądze na Facebooku - UWAŻAJCIE NA ŁAŃCUSZKI!

Wielkopolska. Oszustwo internetowe. Hakerzy. Wyłudzanie pieniędzy na Facebooku. Facebook.

 

 

„Potrzebuje głosów smsowych na konkurs fotograficzny. Brakuje mi kilku głosów. Dasz radę pomóc? Sms kosztuje 12 groszy. To nie jest problem?" - taką wiadomość wysyłał haker z konta jednej Wielkopolanki do jej znajomych.

„Jasne Dawaj” - odpisała kobieta. „Musisz wysłać sms o treści HPAY.GLADOR6 na numer 92520. Z jednego numeru możesz wysłać nawet parę smsów. Przyjdzie ci sms zwrotny z kodem, który ja muszę wysłać” - pisał haker.

 

Telefon poszkodowanej kobiety nie wytrzymał oblężenia przychodzących wiadomości i został zablokowany.

 

Włączyłam laptopa, to momentalnie na Messengera dostałam 42 wiadomości. Co próbowałam odpisać, to natychmiast byłam blokowana. Znajomi pisali: „W czym mogę Ci pomóc?”. Haker odpisywał. Ludzie wysyłali smsy, a ja nie mogłam nic zrobić. Co chciałam odpisać, żeby nic nie wysyłali, to od razu byłam blokowana, wyrzucana z sieci - opowiada kobieta.

 

Sprawa trafiła na policję. Funkcjonariusze przestrzegają, aby ostrożnie podchodzić do wszelkiego rodzaju próśb kierowanych za pomocą portali społecznościowych.

 

Dlaczego dochodzi do takich sytuacji? Wszystko zaczyna się przez zawirusowanie sprzętu użytkownika. Jednym ze sposobów instalowania wirusów przez hakerów jest obraz, który zapisujemy po otrzymaniu informacji o łańcuszkach. W momencie zapisania go na swoim komputerze - instalujemy wirusa, który bez naszej wiedzy wrzuca różnego rodzaju posty, np. o wysyłanie smsa.

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2018.01.10

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31