Dostosuj wydruk

Prezydent Duda w Wielkopolsce: Państwo prowadzi politykę prorodzinną

Prezydent Duda w Wielkopolsce: Państwo prowadzi politykę prorodzinną

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dzisiaj Wielkopolskę. Po południu spotkał się z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej. Na główny plac miasta przyszło sporo mieszkańców.

 

- Polskie państwo wreszcie zaczęło prowadzić solidną politykę prorodzinną, która jest wymiernie odczuwalna przez rodziców wychowujących dzieci, zwłaszcza przez rodzinny wielodzietne - mówił Andrzej Duda podczas spotkania ze średzianami.

 

Prezydent zwrócił uwagę na "znakomite wyniki, jeżeli chodzi o demografię". - To przede wszystkim odwaga młodych aby mieć dzieci, ale to oznacza także, że jest praca, że można normalnie żyć, że jest perspektywa na przedszkole, na wsparcie w opiece nad dziećmi - mówił Andrzej Duda.

 

Wizytę w regionie prezydent rozpoczął w Winnej Górze, gdzie złożył wieniec na grobie zmarłego 200 lat temu gen. Jana Henryka Dąbrowskiego.

 

Twórca Legionów Polskich we Włoszech, uczestnik insurekcji kościuszkowskiej z 1794 roku, inicjator zwycięskiego powstania wielkopolskiego z 1806 roku, został pochowany w miejscowym kościele pw. św. Michała. Gen. Dąbrowski ostatnie lata życia spędził właśnie w Winnej Górze, w majątku otrzymanym w 1807 roku od Napoleona. Prezydent zwiedził też pałac, w którym znajduje się dziś izba pamięci poświęcona słynnemu dowódcy - informuje Kancelaria Prezydenta RP.

Wieczorem prezydent odwiedził Poznań, gdzie w niedzielę doszło do tragicznego w skutkach wybuchu w kamienicy [ZOBACZ TUTA].

autor:

Źródło:

Dodano: 2018.03.05

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31