Dostosuj wydruk

Młody kierowca wjechał na tory kolejowe bo nie zauważył pociągu

Młody kierowca wjechał na tory kolejowe bo nie zauważył pociągu

Wielkopolska. Leszno. Wypadek na przejeździe kolejowym. Gmina Poniec. Opel Insignia. 

 

Do wypadku, który szczęśliwe się skończył dla pasażerów osobówki, doszło 14 kwietnia w Lesznie. Po godzinie 15.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu się samochodu osobowego z pociągiem Intercity relacji Przemyśl - Kołobrzeg.

 

W samochodzie znajdowali się młodzi mieszkańcy gminy Poniec (powiat gostyński). Z ustaleń policjantów wynika, że 23-latek kierujący oplem insignią, wjechał na przejazd kolejowy, przed którym znajduje się sygnalizacja świetlna oraz znak drogowy "STOP".

Kierowca nie zauważył, że z prawej strony nadjeżdża pociąg. Auto w wyniku uderzenia wylądowało w przydrożnym rowie. Mężczyźni odnieśli niegroźne obrażenia ciała i trafili do szpitala.

 

ZOBACZ: Wypadek na skrzyżowaniu drogi krajowej z trasą wojewódzką [KLIKNIJ TUTAJ]

 

Policjanci zatrzymali prawo jazdy młodemu kierowcy. Teraz sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o wymiarze kary dla 23-latka oraz o tym na jak długo zostanie mu zatrzymany dokument. Leszczyńska policja ustaliła, że maszynista oraz kierowca pojazdu byli trzeźwi. 

 

W zdarzeniu ucierpiała także lokomotywa. Wypadek spowodował 140-minutowe opóźnienie pociągu Przemyśl - Świnoujście oraz wstrzymanie ruchu innych pociągów. 

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2018.04.19

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31