Dostosuj wydruk

Jest decyzja ministerstwa dotycząca rozbudowy drogi krajowej

Jest decyzja ministerstwa dotycząca rozbudowy drogi krajowej

Wielkopolska. Minister Infrastruktury podpisał program inwestycyjny dla rozbudowy drogi krajowej nr 12 w Wielkopolsce. Drogowcy zapowiadają przygotowanie dokumentacji projektowej.

 

 

To już kolejna w ostatnim czasie dobra wiadomość dla kierowców w naszym regionie [ZOBACZ TUTAJ – przetarg na dokumentację S11].

Jak informują drogowcy - GDDKiA uzyskała zielone światło dla rozbudowy drogi krajowej nr 12 na odcinku Kąkolewo – Garzyn długości prawie 8 km na terenie województwa wielkopolskiego, w powiecie leszczyńskim.

 

- Minister Infrastruktury podpisał Program Inwestycyjny dla wyżej wymienionego zadania co daje możliwości przygotowania dokumentacji projektowej. Zatem niebawem GDDKiA ogłosi postępowanie przetargowe na projekt, które wyłoni jego wykonawcę. Po uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych i potwierdzeniu finansowania możliwa będzie realizacja, która planowana jest na lata 2019-2020 – informuje Alina Cieślak, starszy specjalista ds. komunikacji w poznańskim oddziale GDDKiA.

 

GDDKiA zapowiada rozbudowę drogi krajowej nr 12 na odcinku Kąkolewo - Garzyn wraz z poprawą bezpieczeństwa ruchu, uporządkowaniem dostępności do drogi oraz budową doświetlenia przejść dla pieszych. W założeniu inwestycja ma poprawić komfort przejazdu tranzytowego oraz lokalnego ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Co ma być zrobione w ramach rozbudowy?

poszerzenie jezdni do 7,00 m,

przebudowę skrzyżowań zwykłych na skanalizowane poprzez budowę lewoskrętów,

budowę ciągu pieszo-rowerowego,

budowę ścieżki rowerowej,

budowę chodników oraz dojść do zatok autobusowych,

budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w m. Kąkolewo,

przebudowę istniejącego systemu odwodnienia drogi,

wykonanie oznakowania poziomego i pionowego wraz z urządzeniami BRD,

przebudowę przepustów,

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2018.05.16

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31