Dostosuj wydruk

Ukradli 56 telewizorów o wartości ponad 60 tysięcy złotych

Ukradli 56 telewizorów o wartości ponad 60 tysięcy złotych

Wielkopolska. Komenda Miejska Policji w Lesznie. Mężczyźni ukradli 56 telewizorów z naczepy. Gorzów Wielkopolski.

 

 

Policjanci z Leszna dowiedzieli się o kradzieży kilkudziesięciu telewizorów z naczepy już w marcu tego roku. Ustalono wówczas, że w nocy zdemontowano płot na terenie jednej z firm transportowych, a następnie zerwano plomby od naczepy ciągnika siodłowego. W ten sposób skradziono 56 telewizorów o wartości ponad 60 tysięcy złotych.

 

-  Policjanci intensywnie pracowali nad tą sprawą, w szczególności nad ustaleniem okoliczności zdarzenia i sprawców kradzieży. Trop zaprowadził ich do Gorzowa Wielkopolskiego. Przez kilka miesięcy funkcjonariusze zbierali materiał dowodowy, który ostatecznie pozwolił na sporządzenie zarzutów dla czterech osób mających związek z tą sprawą - informuje Monika Żymełka, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. 

 

Ponad 20 leszczyńskich policjantów weszło 12 czerwca do kilku mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim. Zatrzymano tam trzech mężczyzn w wieku od 18 do 36 lat biorących udział w rabunku. Czwarty podejrzany sam dotarł do leszczyńskiej komendy.

W mieszkaniu znaleziono także ponad 20 gramów marihuany.

Podejrzani przyznali się do winy. Obecnie trwają ustalenia, czy mężczyźni mają związek z innymi podobnymi przestępstwami na terenie kraju oraz co stało się ze skradzionym sprzętem. Od sprawców zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy złotych na poczet naprawienia szkody za popełnione przestępstwo lub grożących kar.

Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

autor:

Źródło:

Dodano: 2018.06.18

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31