Dostosuj wydruk

Zobacz co dostaniesz od policjantów zamiast mandatów! Akcja protestacyjna

Zobacz co dostaniesz od policjantów zamiast mandatów! Akcja protestacyjna

Wielkopolska. Akt protestacyjny policji. Policjanci nie będą nakładać mandatów karnych.

 

 

Środowisko policyjne postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i po niesatysfakcjonujących negocjacjach z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji, którzy nie podpisali stosownego porozumienia, podjęło decyzję o wszczęciu ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

 

Powołany został komitet, który przyjął harmonogram działań protestacyjnych oraz strategię dotyczącą dalszych negocjacji ze stroną rządową.

 

CZYTAJ TAKŻE: 33-latek strzelał w przystanki i uczelnie na terenie Poznania [KLIKNIJ TUTAJ]

 

Za podjęciem akcji protestacyjnej opowiedzieli się przedstawiciele wszystkich zarządów wojewódzkich w kraju. Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przedstawił wyniki ankiety referendalnej:

99% za protestem z ok. 30 000 nadesłanych ankiet prowadzonych w środowisku policyjnym.

 

Zarząd Główny NSZZ Policjantów już od 10 lipca tego roku uruchomi działania, które będą polegały na stosowaniu pouczeń za wykroczenia, które normalnie karane są mandatami.

 

- Związkowi zależy na tym, by w efekcie stosowania tej formy protestu zwiększył się udział pouczeń w stosunku do ilości nakładanych mandatów karnych. Ważne jest też to, żeby wszystko odbywało się z poszanowaniem obowiązujących przepisów. Zarządy Wojewódzkie będą monitorowały sytuację na terenie poszczególnych garnizonów i zapewnią wsparcie policjantom, którzy z powodu udziału w proteście zetkną się z represjami - informuje rzecznik prasowy NSZZ Policjantów.

 

Policjanci chcą skłonić stronę rządowa do podjęcia rzeczywistych działań naprawczych w policji. Na wrzesień jest planowana manifestacja w Warszawie.

NSZZ Policjantów informuje, że konsekwencją podjętej akcji protestacyjnej jest oflagowanie jednostek policji i oznakowanych radiowozów. Samo oflagowanie nie jest formą protestu, tylko symbolem świadczącym o proteście.

 

Informujemy, że kontynuowanie rozmów ze stroną rządową uważamy za priorytet, a podjętą akcję protestacyjną zakończymy, jeżeli nastąpi podpisanie porozumienia dającego gwarancję realizacji naszych postulatów - czytamy na oficjalnej stronie NSZZP. 

autor:

Źródło:

Dodano: 2018.06.30

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31