Dostosuj wydruk

Pijany mężczyzna potrącił rowerzystę z 9-letnim synem

Pijany mężczyzna potrącił rowerzystę z 9-letnim synem

Wielkopolska. Pijany mężczyzna potrącił rowerzystę z dzieckiem. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 

 

 

 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę, 9 września około godziny 19.00 w Kwiejcach (powiat czarnkowsko-trzcianecki).

Z informacji policji wynika, że 40-letni rowerzysta, mieszkaniec gminy Drezdenko (województwo lubuskie) jechał wraz z pasażerem - 9-letnim synem w kierunku miejscowości Kamiennik (powiat czarnkowsko-trzcianecki).

W pewnym momencie kierowca ciemnego golfa, próbując wyprzedzić rowerzystę, uderzył go lusterkiem w nogę, a następnie odjechał. Na miejscu pozostawił jednak uszkodzone lusterko.

40-letni rowerzysta przekazał policji informacje o samochodzie, które udało mu się zapamiętać. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać sprawcę zdarzenia, którym był 63-letni mieszkaniec gminy Drawsko (powiat czarnkowsko-trzcianecki).

Na terenie jego posesji znaleźli uszkodzonego golfa. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

- Na szczęście ani dziecko ani ojciec nie doznali żadnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, za którą 63-latek został ukarany mandatem. Dodatkowo mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności - informuje mł. asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy KPP Czarnków.

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2018.09.12

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31