Dostosuj wydruk

Koncert Dżemu na 40-lecie. ZGARNIJ BILET

Koncert Dżemu na 40-lecie. ZGARNIJ BILET

Koncert legendy polskiego rocka, polskich Roling Stonsów - zespołu „Dżem” odbędzie się w sobotę 2 marca w Pleszewie. W czasie trwającego ponad dwie godziny występu można będzie usłyszeć wszystkie największe przeboje wykonywane na żywo. Mamy wejściówki na to wydarzenie. ZOBACZ NA DOLE 

 

Początki zespołu sięgają lat 70-tych. Muzycy grali wtedy po klubach i na imprezach. Nie wyróżniało ich nic szczególnego. Przełom nastąpił wtedy, gdy do grupy dołączył Ryszard Riedel. Zespół przez długi czas nie miał nazwy. Przed jednym z występów zaproponowano muzykom nazwę „Jam” od jammowania, którą jeden z organizatorów spolszczył na „Dżem”. Niedługo potem nastąpił przełom w ich karierze. Nie tylko zagrali, oczarowując publiczność, na Festiwalu w Jarocinie, ale zaczęli grać swoje własne utwory m.in. „Paw” i „Whisky”. Później powstały następne szlagiery: „Czerwony jak cegła”, „Skazany na bluesa” i „Człowieku, co się z Tobą dzieje?”, „List do M”, „Sen o Victorii”, „Jak malowany ptak”.

 

W 1994 roku umiera Ryszard Riedel. Nie oznacza to końca kariery „Dżemu”, który wtedy stał się największą polską muzyczną legendą, która rośnie z kolejnymi pokoleniami nowych słuchaczy. Obecnie w skład zespołu wchodzą: grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński , solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbinski, Janusz Borucki oraz duch Ryśka Riedla, który jest wszechobecny na każdym koncercie.

 

Pleszewski koncert w ramach 40-lecia działalności grupy odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pleszewie (ul. Bolesława Krzywoustego 4). Początek o godz. 19.00. Bilety można nabyć m.in. w „Parku Wodnym Planty” (Pleszew, ul. Sportowa 4), Domu Kultury (Pleszew, ul. Bogusza 1). Istnieje możliwość zakupów online na stronach www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ebilet.pl. W sprawie zamówień dla grup należy kontaktować się pod nr. tel. 737/567-014 lub mailowo - slawek@polskiekabarety.pl.

 

Organizator koncertu ufundował dla naszych czytelników 3 podwójne wejściówki. Co trzeba zrobić aby zgarnąć bilety? ZOBACZ TUTAJ.

 

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2019.01.30

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31