Dostosuj wydruk

Jest termin i pierwszy wykonawca Wieży Rocka 2019 [GALERIA, SONDA]

 Jest termin i pierwszy wykonawca Wieży Rocka 2019 [GALERIA, SONDA]

Festiwal Wieża Rocka zostanie po raz kolejny zorganizowany w Żerkowie. Znamy już termin piątej edycji, która na stałe wpisała się w kalendarz letnich imprez muzycznych. Wiemy, kto jest pierwszym wykonawcą.

 

 

Wieża Rocka cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników muzyki. Na festiwal przyjeżdża sporo fanów i to nawet z odległych zakątków Polski. Nikogo nie dziwi, że na imprezie można spotkać ludzi z Inowrocławia, czy Torunia. Wszyscy zniecierpliwością oczekują informacji od organizatorów: kto zagra na tegorocznej edycji Wieży Rocka?

 

 

[O sukcesie ubiegłorocznej Wieży Rocka czytaj TUTAJ]

 

 

Festiwal zyskał już swój prestiż. Nic więc dziwnego, że twórcy „Gostyńskich Rockowań”, ogólnopolskiego przeglądu zaprosili do współpracy, jako jurora, jednego z organizatorów żerkowskiej imprezy – Grzegorza Snelę. Wspólnie z Leszkiem Gnoińskim, Piotrem Banachem, Arkadiuszem Przybyłem i Andrzejem Dąbrowskim oceniali sześć zespołów. Jedną z nagród, był występ na Festiwalu WIEŻA ROCKA 2019.

 

 

- Poziom konkursu był bardzo wysoki, kapele reprezentowały różne gatunki muzyczne. Wyłonienie jednego wykonawcy było dla mnie bardzo trudne. Do konkursu zgłosiło się aż 60 zespołów z całej Polski, spośród których po internetowym głosowaniu i wstępnych przesłuchaniach zakwalifikowało się 6 zespołów – mówi Grzegorz Snela

 

 

[o organizatorach Wieży Rocka czytaj Tutaj]

 

 

Kapelą, która została wyróżniona występem na tegorocznej Wieży Rocka jest Klaustrofobia z Tych. - Z naszej perspektywy dla nas najważniejsza była nagroda dla zespołu, który wystąpi 15 czerwca tego roku w żerkowskim Amfiteatrze. Możemy więc już ogłosić, że otrzymał ją KLAUSTROFOBIA z Tych - mówi Jacek Maciejewski, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żerków - organizator WR.

 

 

Zespół Klaustrofobia powstał w 2012 roku. Gra w niej pięciu bardzo energetycznych chłopaków. Tworzą szeroko pojętego rocka z domieszka mocnego brzmienia. Co ciekawe, śpiewają tylko po polsku. Uczestnicy czerwcowej Wieży Rocka mogą być pewni: nikt nie będzie stał spokojnie podczas koncertu Klaustrofobii.

 

 

Festiwal Wieża Rocka 2019 odbędzie się 15 czerwca w żerkowskim amfiteatrze. Kto jeszcze wystąpi na scenie? Organizatorzy nie podają jeszcze.

 

autor: Karina Muszalska

Źródło:

Dodano: 2019.03.11

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31