Dostosuj wydruk

Szedł sam wzdłuż drogi... Bali się, że go ktoś potrąci

Szedł sam wzdłuż drogi... Bali się, że go ktoś potrąci

Wielkopolska. Komenda Miejska Policji w Kaliszu. Policjanci uratowali nietypowego "pieszego". Niecodzienna akcja kaliskich funkcjonariuszy.

 

 

Na nietypowego "pieszego" trafili w ostatnich dniach funkcjonariusze policji w Kaliszu. Na jednej z ulic mundurowi zauważyli idącego jezdnią żółwia. Zwierzę stwarzało zagrożenie dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu.

 

CZYTAJ TAKŻE: Radiowóz utknął z rogatką na dachu - "jest nam wstyd" [KLIKNIJ]

 

Policjanci schwytali żółwia i postanowili rozpytać okolicznych mieszkańców, czy wiedzą do kogo może należeć mały uciekinier. Okazało się, że nie była to pierwsza ucieczka gada z domu. Właściciel został szybko ustalony, jednak mężczyzny w tym czasie nie było w mieszkaniu, więc małego zwierzaka pod tymczasową opiekę wzięła sąsiadka.

 

- Naturalnym odruchem osoby, która w ostatniej chwili zauważy na jezdni przeszkodę, jest próba ominięcia jej. Często okazuje się jednak, że rozwiązanie, które podpowiada instynkt, nie jest bezpieczne dla kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu. Część zdarzeń drogowych, to efekt utraty panowania nad pojazdem, także w trakcie manewru omijania zwierzęcia znajdującego się na jezdni. Gwałtowne hamowanie połączone z szybkim manewrem kierownicą, może zakończyć się zderzeniem z pojazdem jadącym z przeciwnego kierunku, wjechaniem do rowu, dachowaniem lub rozbiciem auta na przydrożnym drzewie. Skutki takich wypadków mogą być tragiczne - ostrzegają kaliscy policjanci.

 

 

 

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2019.04.10

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31