Dostosuj wydruk

Ostateczny test przyszłych żołnierzy. "Pętla taktyczna" czyli egzamin "Terytorialsa"

Ostateczny test przyszłych żołnierzy.

Wielkopolska. "Pętla taktyczna" czyli egzamin "Terytorialsa" odbędzie się dzisiaj na pasie ćwiczeń taktycznych Wyciążkowo (powiat leszczyński). To ostateczny test przed uroczystą przysięgą wojskową.

 

 

 

Już 13 kwietnia na terenie leszczyńskich koszar odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa. Jednak zanim rekruci staną na placu apelowym 125 batalionu lekkiej piechoty, czeka ich test sprawdzający, który odbędzie się dzisiaj (11 kwietnia) na pasie ćwiczeń taktycznych Wyciążkowo (powiat leszczyński).

Egzamin "Terytorialsa" obejmuje weryfikację indywidualnych i zespołowych umiejętności praktycznych z zakresu zasad zachowania się na polu walki, posługiwania się bronią, strzelania, przetrwania w trudnych warunkach, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także orientacji topograficznej.

 

CZYTAJ TAKŻE: ZAPISY! Pierwszy rajd szlakiem policji. Historia, surwiwal i gra terenowa [KLIKNIJ]

 

 

- Sprawdzian jak zawsze rozpocznie się we wczesnych godzinach porannych, wybudzając żołnierzy ze snu i będzie przeprowadzony planowo bez względu na panujące warunki pogodowe. Dlatego egzaminowani będą musieli nie tylko wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, ważne jest również ich przygotowanie fizyczne i mentalne
mówi dowódca 125 batalionu lekkiej piechoty w Lesznie, ppłk Dariusz Wyrzykowski.

 

Przysięga wojskowa będzie dopiero początkiem trzyletniego okresu szkolenie w Wojsku Obrony Terytorialnej. Swoje umiejętności przyszli żołnierze będą doskonalić w ramach szkoleń rotacyjnych.

 

 

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2019.04.11

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31