Dostosuj wydruk

Policjanci zabezpieczyli w budynkach 5 ton suszu

Policjanci zabezpieczyli w budynkach 5 ton suszu

Wielkopolska. Jeden z największych sukcesów w ostatnich latach zanotowali w tym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

 

 

Od pewnego czasu gostyńscy kryminalni prowadzili wzmożone działania skierowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej. Dzięki temu wpadli na trop pewnej nieruchomości w powiecie leszczyńskim służącej za magazyn tytoniu bez akcyzy. Jednak raczej nikt się nie spodziewał ilości towaru, która będzie ta przechowywana - informuje portal gostynska.pl.

 

 

- W środę, 8 maja funkcjonariusze weszli na teren wytypowanej posesji. W pomieszczeniach budynków gospodarczych znaleźli łącznie 32 kartony suszu tytoniowego o łącznej wadze blisko 5 ton - relacjonuje aspirant sztabowy Monika Curyk, zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

 

W jednym z budynków znajdowało się dwadzieścia kartonów, w kolejnych dwanaście. O sprawie zostali powiadomieni także funkcjonariusze delegatury Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lesznie, którzy włączyli się do działań policjantów.

 

CZYTAJ TAKŻE: Właściciel plantacji chciał spalić konopie w obecności policjantów [FOTO] [KLIKNIJ]

 

W krótkim czasie zatrzymano 38-letniego mężczyznę - mieszkańca powiatu gostyńskiego, który okazał się właścicielem kontrabandy.

 

- Jak ustalili nasi śledczy przestępcza działalność mogła narazić Skarb Państwa na straty sięgające ponad 2 000 000 złotych - dodaje Monika Curyk.

 

38-latek został osadzony w areszcie i w najbliższym czasie usłyszy zarzuty z ustawy karno-skarbowej.

 

 

autor: Redakcja

Źródło:

Dodano: 2019.05.12

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31