Dostosuj wydruk

Pomnik księdza zasłonięty po premierze filmu o pedofilii

Pomnik księdza zasłonięty po premierze filmu o pedofilii

Wielkopolska. Tomasz Sekielski. Nie mów nikomu. Bracia Sekielscy. Nowy film Sekielskich wzbudził duże kontrowersje w całym kraju. W Licheniu został zasłonięty pomnik ks. Eugeniusza Makulskiego.

 

 

 

Sobotnia premiera filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu" w reżyserii braci Sekielskich wzbudziła wiele kontrowersji nie tylko w Polsce, ale również w Europie. W filmie przedstawiono przypadki wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne ZOBACZ PONIŻEJ 

 

"Tylko nie mów nikomu" zawierał również historię związaną z byłym kustoszem sanktuarium Matki Boże Licheńskiej, ks. Eugeniuszem Makulskim.

 

CZYTAJ TAKŻE: Arcybiskup chce zabrać proboszcza. Parafianie protestują [KLIKNIJ]

 

Portal rmffm.pl poinformował, że w nocy z poniedziałku na wtorek został zasłonięty białym materiałem pomnik przedstawiający Jana Pawła II, który otrzymuje makietę z rąk klęczącego ks. Eugeniusz Makulskiego.


Pomnik został odsłonięty i poświęcony w 1999 roku.

 

- Głębokim bólem napełnia nas cierpienie ofiar przestępstw pedofilii popełnionych przez ludzi Kościoła. Nic nie jest w stanie wynagrodzić im tej krzywdy. W odniesieniu do oskarżeń formułowanych wobec ks. Eugeniusza Makulskiego MIC - zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej w trybie określonym obowiązującym prawem kościelnym. Ks. Makulski podporządkował się postanowieniom Stolicy Apostolskiej, zaś decyzją przełożonych zakonnych został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej" - wyjaśnił rzecznik polskiej prowincji marianów w oświadczeniu po premierze "Tylko nie mów nikomu".

 

Film "Tylko nie mów nikomu" jest dostępny bezpłatnie w serwisie YouTube. 

 

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2019.05.14

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31