ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

18-latek uszkodził sobie kręgosłup. Jechał bez kasku na quadzie

› zwielkopolski24› Wielkopolska 11 miesięcy temu    9.07.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe/pixabay.com

Wielkopolska. Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży. Groźny wypadek z udziałem quada. Kierowca z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

 


 

 

Do zdarzenia doszło ostatniego dnia czerwca około godziny 22.00 w miejscowości Swoboda (powiat chodzieski). Z relacji policji wynika, ze kierujący quadem najprawdopodobniej w wyniku niezachowania należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w krawężnik.

 

Siła uderzenia była na tyle duża, że 18-letni kierowca quada spadł z pojazdu i poważnie uszkodził kręgosłup. Młody mężczyzna nie posiadał kasku ochronnego. Ranny trafił do szpitala w Pile.

 

CZYTAJ TAKŻE: Omijała kota i uderzyła w drzewo. Jechała z dwójką małych dzieci [KLIKNIJ]

 

Funkcjonariusze przesłuchali świadków i zabezpieczyli materiał dowodowy.

 

- Policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas poruszania się quadami. Jazda nimi wymaga odpowiedniego balansowania ciałem, które nabywa się po dłuższym czasie użytkowania. Techniki jazdy quadem nie należy porównywać z jazdą skuterem, motocyklem, czy samochodem, ponieważ jest całkiem inna. Pamiętajmy, że poruszając się quadem po drodze publicznej, w myśl obowiązującego prawa, musimy mieć pojazd zarejestrowany oraz opłacony w zakresie ubezpieczenia OC. Uprawnienia do kierowania takim pojazdem uzależnione są od rodzaju quada - czytamy na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.

 

 

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ s
11 miesięcy temu ocena: 100%  5
Dlaczego tylu młodych chłopców jeździ na drogach w centrum miasta często na przeciwko jadących samochodów na jednym kole. Aż strach się bać!!!!!!!
~ kekrlrl
11 miesięcy temu ocena: 0%  4
Bardzo ładnie, wincyj proszę
~ Dzik
11 miesięcy temu ocena: 60%  3
A w szpitalu w Jarocinie znów zmarl pacjent. Jaki prezes taki szpital.
~ gminnik
11 miesięcy temu ocena: 0%  2
Ło panie... A ile ludzi we własnym łóżku łumiera?
~ MłodyJarociniak
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
Jak zwykle... popisówka przed kolegami się kończy tragicznie...