ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

20-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 98 km/h!

› zwielkopolski24› Wielkopolska 2 miesiące temu    23.03.2020
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A

Wielkopolska. Komenda Powiatowa Policji w Turku. Kierowca audi przekroczył prędkość o 98km/h!

 

 

 

Policjanci z KPP w Turku zatrzymali w sobotę (21 marca) do kontroli drogowej mężczyznę, który poruszał się samochodem marki Audi A4. Mundurowi postanowili zatrzymać 20-latka z powodu nadmiernej prędkości.

Okazało się, że młody mieszkaniec powiatu tureckiego pędził samochodem w terenie zabudowanym z prędkością 148 km/h. Do zdarzenia doszło na terenie Turku na Alejach Jana Pawła II.

 

CZYTAJ TAKŻE: "Need for speed" w Poznaniu. Za kierownicą 14-latek [WIDEO][KLIKNIJ]

 

Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość o 98 km/h.

Funkcjonariusze ukarali go wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi. Zatrzymano mu również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

- Przypominamy, że według obowiązujących przepisów ruchu drogowego , kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy – ostrzegają policjanci.

 

 

 

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.