ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

21-latek pędził 116 km/h w terenie zabudowanym

› zwielkopolski24› Wielkopolska 20 dni temu    25.06.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 2 / 50%
A A A

Wielkopolska. Policja ujęła kolejnego kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym - o sprawie poinformował portal jarocinska.pl. 

 

 

 

 

Główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse jego przeżycia.

Do wielu kierowców nie docierają apele policji, aby przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

 

We wtorek (23 czerwca) w Panience (powiat jarociński) policjanci pełnili nadzór nad ruchem. Funkcjonariusze wypatrzyli jadące z nadmierną prędkością audi. Postanowili skontrolować jego kierowcę.

 

CZYTAJ TAKŻE: Biskup Janiak trafił do szpitala. Miał prawie 3,5 promila alkoholu [KLIKNIJ]

 

Okazało się, że młody mężczyzna przekroczył prędkość o 66 kilometrów na godzinę. W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 116 km/h.

 

21-latek z gm. Jaraczewo stracił prawo jazdy na trzy miesiące, które posiadał od trzech lat. Został ukarany mandatem i dostał 10 punktów karnych.

 

- Gdybyśmy jednak nie zareagowali, kto wie, czy jego podróż nie zakończyłaby się w inny, tragiczny sposób - zaznacza asp. Agnieszka Zawotska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.  

 

 

 

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.